Корнацька Алла Григорівна

Перелік всіх медичних спеціальностей: лікар акушер-гінеколог

Кваліфікаційна категорія: вища

Науковий ступінь: доктор медичних наук

Наукове звання: професор

Посада: завідуюча відділення  Відділення реабілітації репродуктивної функції жінок

Клінічний стаж: 41 рік

Науковий стаж: 25 років

Післядипломна освіта, курси:

З 1982 по 1984 pоки навчалася у клінічній ординатурі Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, після закінчення якої була рекомендована займатися науковою роботою.
У 1986 році дослідниця захистила кандидатську дисертацію, а в 1999 році – докторську – «Прогнозування, профілактика і обгрунтування патогенетичної терапії у жінок з поєднаними формами неплідності», обидві присвячені проблемі безплідності. Займала посади від молодшого, старшого, провідного та головного наукового співробітника до керівника відділення.

Доктор медичних наук – «Прогнозування, профілактика і обгрунтування патогенетичної терапії у жінок з поєднаними формами неплідності» (1999), професор (2007), завідувач відділення реабілітації репродуктивної функції жінок (2007) ДУ «ІПАГ ім..акад. О.М. Лук’янової НАМН України».
Корнацька А.Г. є ведучим вченим в галузі акушерства та гінекології, зокрема одним із засновників школи лікування безплідності різного ґенезу на Україні.
Подготовила 3 докторів та 10 кандидатів медичних наук, член спеціалізованої Вченої ради НМАПО імені П.Л. Шупика, вчений секретар експертної комісії «Акушерство та гінекологія».

Основні напрямки роботи:

  • Консультування з питань: жіночої безплідності, звичного невиношування, порушень репродуктивного здоров’я, що пов’язано з лейоміомою матки, запальними процесами органів малого таза, генітальним ендометріозом, доброякісними пухлинами органів малого таза;
  • Виконання операцій високої категорії складності: повна та неповна гістеректомія з та без придатків, консервативна міомектомія, реконструктивні операції з приводу аномалій матки та патології придатків матки (доброякісні пухлини яєчників, пластика маткових труб), кесарев розтин;
  • Підготовка жінок до ЕКЗ (оперативна та консервативна);
  • Профілактика та лікування гінекологічної патології у жінок репродуктивного віку, зокрема доброякісної патології шийки матки;
  • Прегравідарна підготовка жінок після лікування безплідності чи невиношування;
  • Розробка перспективних напрямків розвитку медичної науки в галузі збереження здоров’я жінок;
  • Підготовка наукових кадрів та їх атестація.

Нагороди, премії та інше:

Заслужений лікар України

Приналежність до професійних асоціацій:

Асоціація акушерів-гінекологів України

Основні наукові праці:

Має більше 300 наукових робіт, серед яких 5 монографій, довідників, підручників, патентів, корисних моделей, інформаційних листів. «Стан мінерального обміну у жінок з ендокринною неплідністю», 2000, «Алгоритм апаратного обстеження жінок з порушеною репродуктивною функцією», 2000, «Проблеми і перспективи репродуктивної хірургії у жінок з безпліддям», 2008, «Стан молочних залоз у жінок з неплідністю», 2009, «Вплив штучного аборту на можливість подальшого дітонародження», 2010, «Пухлиноподібні ураження яєчників», 2017, «Безплідність та доброякісні захворювання молочної залози», 2017.