Наші досягнення

Боротьба за життя продовжується!

         ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМНУ» – єдина в Україні унікальна установа, де надається високоспеціалізована комплексна допомога і матері, і її новонародженій дитині з природженими вадами розвитку в умовах одного закладу. Не дивлячись на складні часи, кількість пацієнтів не зменшується. В Інституті проходять пренатальну діагностику та антенатальну диспансеризацію плода вагітні з усіх куточків України, враховуючи тимчасово окуповані території. Дата госпіталізації та спосіб розродження визначається перинатальним консіліумом у складі: спеціаліста пренатального УЗД, дитячого хірурга, акушера-гінеколога, а розродження вагітної здійснюється в акушерській клініці Інституту. Справжньою унікальною родзинкою хірургічної клініки є  «хірургія перших хвилин» при лікуванні гастрошизису. Ця новітня технологія базується на 100% пренатальній діагностиці вади, розродженні шляхом кесарського розтину та полягає в екстреній хірургічній корекції вади в перші хвилини життя новонародженої дитини. «Хірургія перших хвилин» дозволяє зберегти дитині життя та покращити її функціональні результати.

 

З настанням Нового року в Центрі неонатальної хірургії вад розвитку та їх реабілітації Інституту продовжується інтенсивна робота по боротьбі за життя новонароджених дітей з критичними життєво небезпечними природженими вадами розвитку. За поточні 2,5 тижні, керівником Центру професором, чл.-кор. НАМН України, лауреатом Національної премії України імені Б. Патона – Слєповим Олексієм Костянтиновичем проведено 12 надскладних операцій у 11 новонароджених дітей, які одночасно лікуються в Центрі. Серед них: з гастрошизисом – 6, з атрезією 12-палої кишки – 2, з діафрагмальною грижею – 1, з дублікаційним кістозним подвоєнням тонкої кишки – 1, з атрезією легеневої артерії, ускладненої гіпоксичною перфорацією кишечника – 1. Географія цих пацієнтів вражає: Закарпатська, Рівненська, Київська, Черкаська, Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Чернігівська області, м. Київ. Допомога надається усім: і дітям військових, і пацієнтам з тимчасово окупованих територій та інших регіонів України.

При гастрошизисі, з відсутньою вісцеро-абдомінальною диспропорцією проведено первинну радикальну корекцію вади  за власною методикою (4 пацієнти). При виразній вісцеро-абдомінальній диспропорції або при ускладненому некрозом та перфорацією кишечника гастрошизисі – проведено етапні операції (2).

При атрезії 12-палої кишки, з підковоподібною підшлунковою залозою, та великим діастазом між атрезованими кінцями, сформовано обхідний дуодено-єюноанастомоз (2). При атрезії 12-палої кишки, що супроводжується мегадуоденум, в Центрі, вперше в Україні виконується звужувальна степлерна дуоденопластика, яка покращує функціональні результати та попереджує ускладення в майбутньому.

Ще один унікальний випадок – хірургічне лікування діафрагмальної грижі з наскрізним гігантським дефектом діафрагми (більше 75% її площі), з евентерацією печінки, шлунка, підшлункової залози, селезінки, тонкої та товстої кишок, з наявністю тяжкої гіпоплазії легень, вторинної гіпоплазії лівих відділів серця, 100% легеневої гіпертензії і право-лівого шунтування крові. Після 3-добової передопераційної стабілізації проведено унікальну операцію: закриття дефекту діафрагми власними тканинами та аутотрансплантатом із м’язів передньої черевної стінки новонародженого, за новою, розробленою в клініці, методикою.

Післяопераційна реабілітація новонароджених проходить під контролем дитячих хірургів та лікарів дитячої реанімації та інтенсивної терапії під керівництвом лікаря вищої категорії – О.П. Гладишко. Деяких з прооперованих пацієнтів вже переведено з реанімації в хірургічні палати, для сумісного перебування з мамами.  Тим часом, у сусідніх корпусах Інституту проходять пренатальний контроль вагітні жінки з вадами розвитку у плода. Вони готуються до пологів. А в цей час  хірургічна бригада вже чекає на них в операційній. Життя і робота тривають!