Рада молодих вчених

Екскурс в історію

Інститут педіатрії, акушерства і гінекології було засновано у 1929 р. як провідний заклад у сфері охорони здоров’я матері і дитини. З перших років існування закладу, велика увага приділялася розвитку молодіжної науки. Тому, майже відразу після відкриття в Інституті була створена Рада молодих вчених – товариство, що об’єднувало молодих лікарів, які цікавилися науковою роботою.

Діяльність Ради полягала в обговоренні доповідей з досягнень тогочасної медицини, повідомлень про цікаві випадки з клінічної практики, іноді з демонстрацією хворих. До неї входили найбільш перспективні молоді науковці з різних відділень Інституту.

У всі часи керівники Інституту підтримували діяльність молодих вчених, вважали за корисне для молоді збиратися та обмінюватися думками з приводу клінічного розгляду історій хвороб пацієнтів та нових досягнень медичної науки. За роки свого існування Рада молодих вчених внесла вагомий вклад в розвиток та становлення медичної науки у нашій державі. ЇЇ керівниками та членами були відомі у подальшому науковці, професора, доктора наук. В роки війни молоді науковці виконували свій обов’язок на фронтах бойових дій та на трудовому фронті в евакуації.

Молоді вчені відігравали значну роль у діяльності Інституту, виконуючи значний обсяг лікувально-клінічної та наукової роботи. До Ради завжди входили найбільш ініціативні, освічені та наполегливі лікарі, що прагнули до нових здобутків у сфері науки. Зі здобуттям Незалежності, позбавившись від ідеологічного нальоту, діяльність молодих вчених здобула нових яскравих рис. На сьогодні на зустрічах Ради заохочується вільний та неупереджений обмін думками, чесність та наукова об’єктивність перед обличчям колег.

Як і в минулі роки, молоді вчені залишаються на передовій розвитку науки в нашому Інституті, є його обличчям та гідністю.

rada_m_vch

На фото – директор ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України”, академік НАМН України – Антипкін Юрій Геннадійович у колі молодих вчених інституту.

Склад колективу молодих вчених ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України”

На сьогодняшній день Рада молодих вчених установи представлена наступним складом:

  1. Горбань Наталія Євгенівна – голова Ради молодих вчених, старший науковий співробітник відділення планування сім’ї ДУ “ІПАГ НАМН України”, к.м.н. (050-547-16-92).
  2. Грицай Інна Миколаївна – член Ради молодих вчених, старший науковий співробітник відділення внутрішньої патології вагітних ДУ “ІПАГ НАМН України”, к.м.н. (063-310-28-22).
  3. Мірошников Олександр Олександрович – член Ради молодих вчених, молодший науковий співробітник відділення дитячої психоневрології ДУ “ІПАГ НАМН України” (063-898-02-24).

 На сьогодняшній день в нашій установі працюють біля 80 молодих вчених, середніх вік яких складає 29 років. Враховуючи багатопрофільність Інституту наша молодь представлена різними  спеціальностями, а саме: акушерство та гінекологія – 40 вчених, педіатрія – 19 спеціалістів, лабораторна служба – 8 лікарів, дитяча хірургія – 5 співробітників,  анестезіологія, психологія, функціональна діагностика.

Слід зазначити, що серед наукової молоді 14 людей мають ступінь кандидата наук, 3 співробітника виконують докторські дисертації.

Високий рівень професіоналізму молодих вчених Інституту засвідчує той факт, що 2 з них були обрані на посаду завідуючих важливих клінічних відділень Установи – відділення хірургічної корекції вроджених вад розвітку у дітей – к.м.н. Пономаренко Олексій Петрович та відділення проблем здоров’я жінки фертильного віку – к.м.н. Подольський Володимир Васильович.

Переважна більшість науковців володіє іноземною мовою (англійською, французською та німецькою), що дозволяє представляти результати наукових досягнень на серйозному міжнародному рівні у вигляді виступів на конференціях, публікаціях у іноземних виданнях.

Культурно-організаційні заходи

Важливою традицією, якої дотримується молодь нашого Інституту є щорічне відвідування могили Героя Радянського Союза, директора Київського науково-дослідного інституту педіатрії, акушерства і гінекології (1933-1934) Буйка Петра Михайловича (с. Томашівка Фастівського р-ну Кіївської області), ім’я якого носила Установа протягом багатьох років.

rada_vch2

На фото – директор ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України”, академік Антипкін Ю.Г. урочисто відкриває стенд, присвячений однієї із найстарших водних артерій міста.

Молоді вчені ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України” активно приймають участь не тільки в науковому житті, а разом із адміністрацією Установи прикладають творчі зусилля для поліпшення стану території Інституту, яка є важливою пам’яткою архітектурно-садового містецтва в місті Києві та затишним куточком, де маленькі пацієнти та вагітні жінки поліпшують стан свого здоров’я та настрою.

rada_vch3

На фото – історична довідка про річку Глибочиця, що бере початок на території ДУ “ІПАГ НАМН України”- встановлений в зеленій зоні Установи.

Так, 26 квітня 2014 року, в день річниці страшної Чорнобильської трагедії, під керівництвом директора Інституту та  завдяки співпраці молодих вчених Установи із Всеукраїнською екологічною громадською організацією “Мама-86” та молодим вченим із Київського національного университету імені Тараса Шевченка (Перов Дмитро та інші), на території ДУ “ІПАГ НАМН України” були проведені реконструкційні заходи з відновлення витоку річки Глибочиця, яка бере свій початок глибоко під дитячим корпусом нашої Установи. Встановлено пам’ятну інформаційну дошку.

rada_vch4

На фото – співробітники ДУ “ІПАГ НАМН України” після закінчення заходу на дружньому чаюванні з колегами.

Влітку 2015 року на території Інституту вперше пройшов захід сучасного європейського формату – “Тедді-пікнік” із залученням волонтерської організації “Структура”, головною метою якого було формування нової моделі взаємозв’язків із Державною установою та громадскістю для взаємовигідного подальшого спілкування.