Відділення профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань в акушерстві

Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Туманова Лариса Євгенівна, лікар вищої категорії, тел. (044) 483-90-65

Завідуючий відділенням – Подольський Володимир Васильович, лікар вищої категорії, тел. (044) 483-22-31

Список лікарів відділення:

Коломієць Олена Володимирівна – кандидат медичних наук, старший науковий співробітник, лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Мілєвський Олександр Валерійович – кандидат медичних наук, старший науковий співробітник, лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Іщенко Ганна Іванівна – кандидат медичних наук, науковий співробітник, лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Деменіна Надія Казимирівна – кандидат медичних наук, науковий співробітник, лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Пупишева Тетяна Іванівна – лікар терапевт
Ємець Надія Олександрівна – кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Бадзюк Наталія Петрівна – лікар акушер-гінеколог


Відділення являє собою акушерський підрозділ інституту, має два родзали та операційну, кабінет ультразвукової діагностики з сучасним обладнанням та кабінет кардіотокографії.

Лікарями відділення проводиться спостереження та лікування жінок, вагітність яких ускладнилась патологією,  яка може бути причиною гнійно-запальних ускладнень впродовж вагітності , в післяпологовому періоді і бути чинником внутрішньоутробного інфікування дитини (ниркова патологія, інфекція сечовидільних шляхів, вагітність та TORCH-інфекція екстрагенітальні запальні захворювання, захворювання шкіри, переривання вагітності за медичними і соціальними показниками, антенатальна загибель плоду).

В останні роки відділення плідно працює над проблемою ведення вагітності у жінок, які мали безпліддя в анамнезі, оскільки одним  з основних чинників безпліддя є запальні захворювання статевих органів, що впливає на перебіг вагітності та зумовлює підвищений ризик інфекційних ускладнень в таких жінок.

При обстеженні жінок застосовуються можливості лабораторій інституту (біохімічної, клінічної, ендокринологічної, імунологічної, бактеріологічної, морфологічної, вірусологічної).

Для розродження жінок відділення устатковане індивідуальними пологовими палатами в яких є можливість проводити партнерські пологи та апаратно спостерігати за станом жінки та плода під час пологів.

В відділенні є 4-х, 2-х та 1 індивідуальні палати. На поверсі розташоване дитяче відділення де спостерігаються діти жінок з важкою патологією. У двомісних та одномісних палатах перебування породіль та дітей сумісне.

Відділення розраховане на 30 ліжок.