«Гастрошизис: актуальні питання сьогодення»: звіт

Друзі, хочемо поділитись чудовою новиною!

 

4-5 квітня команда ПАГ провела виїзний майстер-клас для дитячих хірургів, дитячих анестезіологів, неонатологів, УЗД діагностів, акушерів та гінекологів на тему «Гастрошизис: актуальні питання сьогодення».

 

Захід відбувся завдяки підтримці давніх друзів Інституту – Благодійної Фундації надієтворення @SmartSmpactUA, в партнерстві та на базі Першого медичного обʼєднання Львова @lviv_1tmo.

 

Цей виїзний захід був проведений не просто так. На його проведення наштовхнула серія онлайн – вебінарів з гастрошизу, які були проведені фахівцями Інституту наприкінці 2023 року, та які прослухали лікарі з 12 регіонів України. Під час вебінару провідні фахівці ПАГ розкрили тему лікування цього непростого діагнозу від пренатальної діагностики до оперативного втручання та виходжування.

І виявилось, що лікарі з різних регіонів України потребують більше детальних знань з цієї теми.  

Мультидисциплінарна команда ПАГ має багаторічний досвід порятунку цих дітей із ГШ та на сьогодні вже має 0% летальність. Іншими словами – завдяки унікальній методиці лікування в одних стінах всі діти виживають та продовжують жити повноцінним щасливим життям.

 

Але цьому передує злагоджений мультидисциплінарний підхід команд діагностів та акушерів-гінекологів, дитячих хірургів та реаніматологів ПАГ, які в одних стінах ведуть цю дитину починаючи з утроба матері, закінчуючи операцією, інтенсивною терапією та виходжуванням.

 

Майстер-клас проводили найкращі фахівці з неонатальної хірургії, пренатальної ультразвукової діагностики та інтенсивної терапії Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, які мають 35-ти річний досвід і одні з найкращих у світі показники результатів лікування при цій патології. Тому питання діагностики та лікування розглядались саме з практичної точки зору.

Слєпова Любов Федорівна, медичний директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», заслужений лікар України.

 

Слєпов Олексій Костянтинович, керівник Центру неонатальної хірургії вад розвитку та їх реабілітації ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», д.м.н., професор, член-кореспондент НАМН України, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона, заслужений лікар України.

 

Гребініченко Ганна Олександрівна, завідуюча відділенням медицини плода ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», м.Київ, Україна, доктор медичних наук, старший науковий співробітник.

 

Гладишко Оксана Петрівна, завідуюча відділу дитячої анестезіології та реанімації ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», лікар вищої категорії.   

Захід пройшов у вигляді активного спілкування лекторів зі слухачами, де доповіді поєднувались із демонстрацією відеоматеріалів з техніки виконання оперативних втручань. Цілий день насиченого навчання та розбору кейсів, жвавої бесіди. Це був безцінний обмін знаннями і досвідом заради життя та здоров’я майбутніх українців.

 

Окрім цього, керівництво нашого Інституту поділились із львів’янами своїм багаторічним досвідом організації надання допомоги матері та дитини з вадами розвитку в умовах одного закладу. Що було вкрай важливим та корисним, тому що в структурі Першого медоб`єднання Львова є всі необхідні відділення для організації цього процесу. І що в свою чергу буде якісно впливати на порятунок життів та міцного здоров’я маленьких українців із західних регіонів.

Щиро дякуємо Фундації надієтворення Смарт Імпакт за підтримку та організацію заходу, адміністрації Першого медоб`єднання Львова, які виступили партнерами заходу, люб’язно допомогли із місцем проведення заходу, а також за чудову екскурсію закладом. А також всім слухачам заходу за Вашу активну участь. Радіємо співпраці та робимо все можливе для спільного розвитку української медицини.

 

Відеозвіт виїзного майстер-класа для дитячих хірургів, дитячих анестезіологів, неонатологів, УЗД діагностів, акушерів та гінекологів на тему «Гастрошизис: актуальні питання сьогодення».