Юрію Геннадійовичу Антипкіну – 70 років

У червні цього року виповнюється 70 років академіку НАМН України, д. мед. н., професору, директору ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМНУ» Юрію Геннадійовичу Антипкіну!

Вельмишановний Юрію Геннадійовичу! У день Вашого 70-річного ювілею прийміть сердечні привітання від колег та співробітників!

Ювілей – це коротка мить, щоб зосередитись перед черговим досягненням на великому шляху розвитку науки, який Ви успішно долаєте впродовж багатьох років. Будучи достойним учнем патріарха вітчизняної педіатрії академіка О.М. Лук’янової, Ви є одним з найкращих представників педіатричної школи нашої країни та одним із найвизначніших фахівців медичної галузі.

Під Вашим керівництвом були підготовлені 33 доктори та кандидати медичних наук. Ви по праву належите до інтелектуальної еліти України, чудової плеяди вчених, які є гордістю нашої держави. Ви – приклад самовідданого служіння науці, бездоганності у виконанні професійного обов’язку, вміння організовувати роботу колективу. Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України, який Ви очолюєте впродовж 15 років, є одним з провідних науково-клінічних центрів України, де працює яскраве сузір’я вчених-медиків, яких Ви надихаєте на нові ідеї і докладаєте максимум зусиль для їх втілення. Під Вашим керівництвом Інститут гармонійно об’єднав яскраві інтелектуальні резерви та сучасні передові технології, і сьогодні він – не лише потужний науково-клінічний заклад, а й кузня медичних кадрів, яких готують провідні вчені-клініцисти, широко знані як в Україні, так і за кордоном.

Нині, в рік свого ювілею, Ви збагачуєте наукове життя України своєю працею, продовжуєте вести активну клінічну діяльність, публікуєте книги і статті. Своїм прикладом Ви надихаєте та спонукаєте молодих фахівців до кропіткої роботи на благо пацієнтів і медичної науки.

Ми впевнені, що кращі традиції Інституту, професійний досвід, здатність мислити і діяти відповідно до високих ідеалів сучасної медицини дозволять Вам і надалі досягати нових вершин і готувати гідних послідовників. Зичимо Вам доброго здоров’я, невичерпної енергії, нових творчих досягнень! Нехай Вас завжди супроводжує сімейне тепло, повага колег та учнів, а нові плани втілюються в життя!

Про ювіляра:

Юрій Геннадійович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, президент Асоціації педіатрів України, член Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства Міністерства соціальної політики України, член Президії, секретар відділення клінічної медицини НАМНУ, член Американської Академії педіатрів та Європейської Асоціації педіатрів, голова проблемної комісії «Педіатрія» МОЗ України та НАМНУ, член медичної секції Комітету державних премій України в галузі науки и техніки, член наукової та науково-видавничої ради НАМНУ з клінічної медицини.

Свою трудову діяльність Юрій Геннадійович розпочав в стінах інституту з 1975 року. Більш ніж за 40 років він пройшов всі етапи професійного зростання – від завідувача науково-практичним відді- ленням з вивчення стану здоров’я дітей, які постраждали від Чорнобильської ка- тастрофи, в 1990 р. до директора ІПАГ у 2005 р.

Автор понад 550 наукових праць, в тому числі 30 монографій, підручників і посібників для студентів та лікарів, багатьох науково-популярних видань, 34 патентів на 6 винаходів і 28 корисних моделей.

За значний особистий внесок та ви- сокий професіоналізм у  сфері  медицини в 2017 р. Юрій Геннадійович від- значений однією з найвищих нагород України – орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

 

Напередодні свого ювілею був нагороджений медаллю “Гордість медицини” та дипломом Українського Медичного Клубу за розбудову охорони здоров’я України, визначні особисті досягнення у лікувальній і просвітницькій діяльності.