Україно-польська співпраця в напрямку медицина триває

27 червня на запрошення директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології» НАМН України – академіка Ю. Г. Антипкіна та зав. кафедрою педіатрії НМУ ім. О. О. Богомольця – проф. В. С. Березенко, разом з Генеральним Консулом Відділу Консулярного і Полонії Республіка Польщі в Києві – Паном Яцеком Гоцловським мали можливість обговорити медичні питання не лише в напрямку акушерства та гінекології, але й дитячої гепатології, трансплантології.

Саме завдяки пану Консулу в 2019 році розпочалася співпраця з Інститутом Меморіал «Центр Здоровʼя Дитини». В подальшому – налагоджено онлайн консультації, проведення міжнародних конференцій та пролонговане ротаційне стажування.

З моменту повномасштабного вторгнення маленьких важкохворих пацієнтів було евакуйовано «дорогою життя» (саме ця «ДЖ» організована на найвищому рівні, за підтримки дружин президентів – пані Агати Кронгаузер-Дуда та пані Олени Зеленської). Завдяки цій співпраці було проведено 5 трансплантацій печінки дітям, 2 з них в Польщі.

В часі візиту було обговорено сучасні медичні проблеми, актуальність нових напрямків, оцінено матеріально-технічне забезпечення клініки, зроблено висновки, визначено подальшу співпрацю.

Доволі символічним є те, що ДУ «ІПАГ»НАМН України знаходиться на території колишньої садиби аптекаря польського походження – Октавіана Більського.

Бажаємо Многая Літа, творчої наснаги та реалізації задуманого!!!