«Україна – здоров’я дітей»

13173113_1077507762308199_7283002831009973582_o

Досягнуто домовленості про стажування українських медиків в Німеччині з метою покращення якості неонатологічних послуг!

Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я Німеччини, Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Національна академія медичних наук України, Асоціація педіатрів України, Асоціація неонатологів України разом з БФ провели 28-29 квітня 2016р. Німецько-Український семінар з неонатології в рамках проекту «Україна – здоров’я дітей». В семінарі приймали участь лікарі неонатологі з усіх регіонів України і провідні фахівці з Німеччини.

2Захід відкрили:

Кулеба М.М., уповноважений Президента України з прав дитини,

Цимбалюк В.І., академік НАМН України, Президент Національної Академіїї медичних наук України,

Томас Ерлер, професор, д-р, медичний директор клініки Вестбранденбург, м.Потсдам,

Вороненко Ю. В., академік НАМН України, ректор НМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України,

Антипкін Ю.Г., академік НАМН України, директор ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації педіатрів України,

Знаменська Т.К., професор, заступник директора з перинатальної медицини ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації неонатологів України.

В рамках семінару був зроблений акцент на основних питаннях спостереження за дітьми з групи ризику та створення потужної системи катамнестичного спостереження та продовження розвитку мережі перинатальних центрів. Ці напрямки є одним із важливих сегментів профілактики дитячої інвалідності, захворюваності та смертності дітей. Адже саме причини, пов’язані із ускладненнями вагітності, передчасними пологами, ускладненнями під час пологів, яки призводять до ускладнень в періоді новонародженості.

В ході семінару було проголошено, що консолідація інтелектуальних та організаційних зусиль в суспільстві буде сприяти розробці дієздатних програм, які будуть відповідати вимогам сьогодення.

В свою чергу представники німецької сторони висловили готовність до подальшої співпраці з українськими спеціалістами в напрямку розвитку медичних послуг для дітей.

«Співпраця та професійний розвиток на ниві політики охорони здоров’я надзвичайно важливі для нас, особливо з огляду на непросту сьогоденну ситуацію. Ми впевнені, що як в Україні, так і в Німеччині, є багато професійних лікарів, які вже готові сумлінно та невпинно працювати над удосконаленням медичних структур», – так Томас Ерлер, директор дитячої клініки Вестбранденбург, м. Потсдам, передав слова федерального міністра охорони здоров’я Німеччини.

В результаті зустрічі, сторони досягли домовленості про організацію подальшого стажування українських медиків в клініках Федеративної Республіки Німеччина у сфері неонатології.