Світла пам’ять нашому вчителю

Вчора пішла у Вічність Великий лікар, вчитель, видатний акушер-гінеколог, професор Лідія Іванівна Іванюта.

Іванюта Лідія Іванівна  народилася 26. 08. 1929 року в селі Горянівка, нині Ківерцівський район Волинської області. Закінчила Станіславський медичний  інститут (нині Івано-Франківськ) в 1954 році. Працювала лікарем акушером –гінекологом в Рівненській області. Від 1961 року почала працювати  в Інституті  педіатрії, акушерства та гінекології АМНУ.В 1965   році  Лідія Іванівна захистила кандидатську дисертацію, а в  1976 році  – докторську дисертацію на  тему «Ферменти протеоліза в комплексному лікуванні запальних захворювань жіночих статевих органів». З 1987 року – професор,  Заслужений лікар України.

З 1982 року створила  відділення реабілітації репродуктивної функції жінок  ДУ “ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України”, яким керувала  до 2007 року. Сфера практичних та наукових інтересів: регуляція репродуктивної функції людини; роль мікробного чинника, механізми розвитку та проблеми діагностики й лікування жіночої неплідності; цитоморфологія ооцитів; метаболічні зміни ендометрія та їх роль у патогенезі неплідності нез’ясованого генезу. Лідія Іванівна досконало володіла широким спектром оперативних гінеколоогічних та акушерських втручань, розробила та впровадила в практику методи мікро- та ендохірургії при лікуванні неплідності, запровадила новітні ефективні методи діагностики, лікування і реабілітації репродуктивної функції жінки. Проведене комплексне обстеження і лікування багатьох сімей з безпліддям, завдяки чому  тисячі жінок з  різних міст України знайшли довгоочікуване щастя материнства.

Чимало ії наукових досліджень та практичних напрацювань успішно втілено в життя і відображено в численних публікаціях. Л.І. Іванюта є автором близько 450 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і зарубіж- нихмедичних виданнях, 8 монографій і 16 патентів на корисну модель.

Чисельні акушери- гінекологи країни називають Л.І. Іванюту своїм вчителем, під її керівництвом було підготовлено 3 доктори і 30 кандидатів медичних наук . Професор Іванюта Лідія Іванівна є  легендою та гордістю  вітчизняної науки та охорони здоров´я.

 Світла пам’ять, Царство Небесне.

                                                   Учні, колеги, співробітники інституту .

Прощання з Лідією Іванівною відбудеться 18.06.2020 о 14-00 за адресою: вул. Івана Федорова 33.