Програма конференції «Актуальні питання медичної психології, психосоматики, та психотерапії в педіатрії»

09.30 – 9.40 Відкриття конференції Модератори : Лапшин В.Ф., Пушкарьова Т.М., Марценковський І.А.

9.40 – 10.10 Саморуйнівна поведінка і становлення розладів особистості в підлітковому віці як наслідки порушень 
прихильності в ранньому дитинстві
Пилягіна Галина Яківна (Завідуюча кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО імені П.Л. Шупика, м.Київ)

10.10 – 10.30 Соматовегетативні «маски» афективної патології в дитинстві
Северний Анатолій Олексійович, (кандидат медичних наук, провідний науковий співробітник «Наукового Центру Психічного Здоров’я»),
Иовчук Ніна Михайлівна, (доктор медичних наук, професор Московського державного психолого-педагогічного університету, м. Москва)

10.30 – 10.40 Презентація “Керівництва по дитячій та підлітковій психіатрії”
в 2 томах під редакцією Джезефа М. Рея (IACAPAP Textbook of Child and Adolescent Mental Health),
видання Асоціації психіатрів України.
Глузман Семен Фишелевич, (Незалежна асоціація психіатрів України)
Марценковський Ігор Анатолійович (Керівник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського науково- дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, м. Київ)

10.40 – 11.00 Коморбідність аутизму та епілепсій: Особливості терапії при подвійній діагностиці
Марценковський Ігор Анатолійович к.мед.н., Марценковська Інна І. к.мед.н., Дубовик К.В., Скрипник, Т.О., Ващенко О.С. (Відділ психічних розладів дітей та підлітків Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, м. Київ)
11.00 – 11.20 DC: 0-5 ™ Діагностична класифікація розладів ментального здоров’я і розладів розвитку дитинства та молодшого дитячого віку
Мостова Ольга Петрівна (Д. м. н, обласний дитячий психіатр Вінницької обл., керівник нейропсихологічного відділу мед. центру “Пульс”, м. Вінниця)
11.20 -11.40 Порушення адаптації у дітей з онкогематологічною патологією
Анопрієнко Олена Василівна (к.п.н. зав. Центру медико-психологічної, соціально- реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ», Меркотан А.І.- лікар-психолог Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ»; Філіпова Є.П.- лікар-психіатр Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ», м.Київ)
11.40 – 12.00 Розлади аутистичного спектру у дітей раннього віку: погляд невролога на проблему
Кирилова Людмила Григорівна (науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших трьох років з перинатальними ураженнями нервової системи ДУ “ІПАГ НАМНУ”, доктор мед. наук),
Мiрошнiков Олександр Олександрович (науковий співробітник відділення психоневрології для дітей
перших трьох років з перинатальними ураженнями нервової системи ДУ “ІПАГ НАМНУ”, м. Київ)

12.00-12.30 Перерва

12.30 – 12.50 Психотерапія відносин батьки – немовля (Parent – Infant Psychotherapy)
Пушкарьова Тетяна Миколаївна Головний науковий співробітник Групи психосоматики та психотерапії ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім.акад О.М. Лук’янової НАМН України”

12.50 -13.10 Інсомнія у дітей: сучасні можливості терапії

Хайтович Миколай Валентинович, Олексій Миколайович Місюра, (Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, м.Київ)

13.10 – 13.30 Патологічна тривога і страх у дітей з гемофілією

Анопрієнко Олена Василівна ( к.п.н. зав. Центру медико-психологічної, соціально- реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ»), Чекмарьова Олена Дмитрівна (лікар -психолог Центру медико-психологічної, соціально- реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ», м.Київ)

13.30 – 13.50 Розлади аутистичного спектру у дітей і підлітків

Стратович Юрій Олександрович
(Дитячий психіатр ТМО «Психіатрія» в м. Києві і в Універсальній клініці «Оберіг»)

13.50 – 14.10 Подолання перешкод в психічному розвитку дитини перших років

Гура Едуард Іванович (кандидат медичних наук (психіатрія), доцент, КЗ «Дніпровський спеціалізований будинок дитини» ДОР», дитячий психіатр, м. Дніпро)

14.10-14.20 Супервізійний супровід фахівців допоміжних професій: технології та проблеми

Зоя Олександрівна Гаркавенко ( кандидат психологічних наук, доцент кафедри

практичної психології НПУ імені М.П.Драгоманова, ст.науковий співробітник Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України, м. Київ)

14.20 -14.30 Використання мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» концентрований при психосоматичних розладах в гепатології

Берегова Тетяна Володимирівна
(доктор біологічних наук, професор кафедри фундаментальної медицини, завідувач НДЛ «Фармакології і експериментальної патології» Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ

14.30 – 14. 40 Психоаналітичний підхід у роботі з психосоматичними розладами на прикладі випадку психоаналітичної психотерапії хлопчика з атопічним дерматитом

Літновська Наталія Миколаївна,
(Психотерапевт, член Української асоціації психоаналітичної психотерапії, м. Одеса)

14.40-14.50 Функціональні порушення серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту у дітей з розладами аутистичного спектру
Матусова М.О.
(Аспірант кафедри психіатрії та наркології Національного медичного університету імені О.О.
Богомольця, м.Київ)

14.50 – 15.00 Особливості роботи медичного психолога в дитячому стаціонарі

Омельченко Олександра Сергіївна,
(клінічний психолог дитячих клінік ДУ “Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України” м. Київ)

15.00 – 15. 30 Круглий стіл, обговорення та прийняття резолюції конференції

Програми PDF

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •