Проект «Лелеки»

В Києві 08 грудня 2016 р. в ДУ “ІПАГ” НАМН України  незалежний міжнародний благодійний фонд Smart Heart, створений для підтримки суспільно значущих ініціатив у сферах мистецтва, культури, медицини, а також реалізації науково-освітніх і соціальних проектів в Україні реалізував перші кроки проекту “Лелеки”.

В Інституті педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України щомісяця народжується 150 дітей з вадами розвитку, 40 з них потрапляють до реанімації, а 15 народжуються недоношеними – з масою тіла близько 700 грам. У місяць на одне з дев’яти реанімаційних місць претендують 5 дітей. Лікарям інколи вдається розмістити на 9-ти ліжках 13 хворих немовлят, однак і це не покращує ситуацію.

«Лелеки» вирішують проблему нестачі місць, шляхом створення палати постінтенсивної терапії, яка покликана не тільки розвантажити реанімаційне відділення, а й забезпечити умови швидкої реабілітації новонароджених та створити комфортні умови для тривалішого перебування матері біля дитини.

ІПАГ – це єдиний в Україні науково-практичний центр, де надають високоякісну допомогу вагітним жінкам з важкою патологією та новонародженим з вадами розвитку зі всієї країни.

Щорічно в Інституті народжується приблизно 1800 дітей, за життя яких відмовляються брати відповідальність навіть приватні клініки та державні установи III рівня.