Відділення ультразвукової та функціональної діагностики

Керівник –  завідуюча  відділенням,  к.м.н., лікар вищої категорії Головченко Олеся Володимирівна

Відділення ультразвукової та функціональної діагностики є клінічним підрозділом інституту, в якому проводиться  ультразвукове та інструментальне обстеження  вагітних, новонароджених, дітей та дорослих, які знаходяться на стаціонарному лікуванні у відділеннях, або консультуються у дитячій поліклініці та жіночій консультації інституту. Також у відділенні обстежуються вагітні жінки з підозрою на вроджену ваду серця у плода, які  направлені з перинатальних центрів України та жіночих консультацій м. Києва.

Лікарі:  Грідіна Т.А. к. м. н.,  лікар першої  категорії;  Терещенко О.С.,  к. м. н., лікар першої  категорії; Шестакова Г.П., лікар першої  категорії.

Методи ультразвукової діагностики (УЗД), які проводяться у відділенні:

  • Нейросонографія з допплерометрією судин головного мозку;
  • УЗД – щитоподібної залози; тімусу; шлунка  (гідросонографія); внутрішніх органів; кишківника (гідросонографія); органів позачеревного простору;  жіночих статевих органів з допплерометрією;  чоловічих статевих органів з допплерометрією;  вагітності  з допплерометрією;  матки після пологів;  молочних залоз. ЕХО-КГ; ЕХО-КГ плоду;

Технічне оснащення відділення відповідає сучасним вимогам  з можливістю 3-D та 4-D реконструкції.

Проводяться такі функціональні методи обстеження, як електрокардіографія, енцефалографія, спірографія, реовазографія, кардіоінтервалографія. В рік у відділенні обстежується до 6-7 тисяч пацієнтів, половина з яких діти.

Щорічно  у відділенні проходять  обстеження близько  6тис.  пацієнтів,  яким було проведено 25970  обстежень за різними методиками.