Відділення новонароджених від матерів з екстрагенітальною патологією з ліжками сумісного перебування ( на 50 ліжок)

Науковий керівник – Знаменська Тетяна Костянтинівна доктор медичних наук, професор, заступник директора з перинатальної медицини інституту

телефон (044) 483-62-20

Завідуюча відділеннямБаб’як Наталія Ігорівна лікар першої категорії
телефон (044) 483-63-44

Співробітники (лікарській склад відділення):

Білявська Т.О. – лікар вищої категорії
Буркут Н.Л. – лікар – невропатолог вищої категорії
Михальчук О.Є. – лікар вищої категорії
Синюкова Н.Ю. – лікар вищої категорії


У відділенні новонароджені діти спостерігаються лікарями неонатологами вищої категорії, кандидатами та докторами медичних наук, неврологом, отоларингологом, офтальмологом, проводиться скринінг слуху (отоакустична емісія).

Лікарі-неонатологи відділення присутні на всіх пологах: оцінюють стан дитини та проводять необхідні лікувальні заходи. Крім того, кожну дитину після народження оглядає лікар-невролог, окуліст, за необхідністю, лікар-хірург, дитячий гінеколог, генетик, ендокринолог.
Обладнання для фототерапії

Обладнання для фототерапії

Виконується лабораторне обстеження дітей (група крові та Rh-приналежність дитини, загальний аналіз крові з формулою, тромбоцити, час згортання крові, біохімічні показники крові новонародженого), за необхідністю – нейросонографія, УЗД органів грудної та черевної порожнини, рентгенологічне обстеження.
У відділенні догляд за дітьми здійснюється згідно протоколів МОЗ України з дотриманням принципів доброзичливого ставлення до дитини (партнерські пологи, раннє прикладання до грудей, контакт матері і дитини з перших хвилин життя “skin to skin”, за можливості спільне перебування матері і дитини, якщо дозволяє їх стан, дотримання теплового ланцюжка, фізіологічний догляд за пуповинним залишком – використання клем, мінімізація медичних втручань та процедур, пропагування та заохочення грудного вигодовування).

Обладнання:

  • ліжечка для новонароджених,
  • лампи для фототерапії,
  • електричний аспіратор,
  • лампи для підігріву.

Відділення розраховане на 50 ліжок, в т ч. акушерська патологія – 25 ліжок, кардіологія – 25 ліжок.