Відділення дитячої урогінекології

Керівник відділення – член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор,  Татарчук Тетяна Феофанівна, головний позаштатний гінеколог дитячого та підліткового віку МОЗ України, заступник директора інституту з наукової роботи, тел. (044) 234- 20- 64

Завідуючий – Зайченко Оксана Миколаєвна., лікар вищої категорії, дитячий гінеколог, тел. (044) 483 93 31.

Лікар дитячий уролог – Пономаренко Максим Вікторович, лікар вищої категорії. тел. (044) 483 93 31.


 У відділенні надається лікувальна та консультативна допомога дітям та підліткам до 18 років в плановому порядку з гінекологічною патологією: затримка статевого розвитку, передчасний статевий розвиток, порушення оваріально-менструального циклу (ювенільні маткові кровотечі, аменореї I– II, олігоменореї, дисменореї, синдром Штейна – Левенталя, запалення внутрішніх статевих органів – сальпінгоофорити та інше, запалення зовнішніх статевих органів – вулвовагініти, сінехії малих статевих губ, кісти яєчників та їх новоутворення, аномалії розвитку статевих органів, лейкоплакія зовнішніх статевих органів, ерозія шийки матки.

Хірургічне лікування аномалій  розвитку статевої системи у хлопчиків: криптрхізм, водянка яєчок, варікоцеле, гіпоспадії, епіспадії, фімоз.

Лікування різноманітних гострих, хронічних інфекцій  сечової системи: цистит, пиєлонефрит.

Нейрогенні розлади сечовипускання(денне нетримання сечі, енурез).

Діагностика та лікування вад розвитку нирок, сечовода,сечового міхура( гідронефроз, мегауретер, міхурові-сечовідний рефлекс та інше).

Відділення постійно вдосконалює форми і методи організації лікування, консультативно-діагностичної допомоги у наступних напрямках:

  • Надання лікувально – профілактичної допомоги дітям та підліткам з патологією, які знаходяться на обстеженні у відділенні дитячої урогінекології.
  • Організація прийому дітей та підлітків з регіонів відповідно до плану графіка жіночої консультації (п’ятниця з 13.00 до 15.00 каб. № 4) та дитячої поліклініки (кожного дня з 9.00 до 14.00),
  • Прийом дитячого уролога проводиться у відділенні дитячої урогінекології, та дитячої поліклініки(кожного дняз 12.00 до 15.00).
  • Консультації з психосексуальних питань статевого розвитку поведінки дітей та підлітків.
  • Профілактична робота з питань контрацепції, профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом.
  • Учбово-інформаційна робота з впровадження сексуальної освіти, підвищення рівня статевої культури у підлітків.
  • Надання лікувально-профілактичної допомоги дітям та підліткам з урологічною патологією.
  • На базі відділення працює кабінет ультразвукової діагностики.
  • У відділенні проводяться консультації та лапароскопічні операції з участю член-кор. НАМН України, д.м.н., професора Татарчук Тетяни Феофанівни.
  • Відділення розраховано на 10 ліжок.