Пологове відділення для вагітних з ендокринною патологією та вадами розвитку плода

Науковий керівник – доктор медичних наук, професор АвраменкоТетяна Василівна,  лікар вищої категорії, заслужений лікар України, тел (044) 483-92-00

Завідувач  – кандидат медичних наук Чубей Михайло Ярославович

На базі клінічного відділення функціонує науковий підрозділ: Відділення акушерської ендокринології та патології плода з науковою групою з питань гіпертонічної хвороби у вагітних


У відділенні надається консультативна допомога,  проводитися діагностичне обстеження, ведення та розродження вагітних з:

  • з цукровим діабетом;
  • захворюваннями щитовидної залози;
  • захворюваннями наднирників;
  • з гормональними порушеннями репродуктивної системи в анамнезі і потребують лікування під час даної вагітності;
  • із загрозою передчасних пологів та порушенням стану плода, які мали гормональні порушення репродуктивної системи в анамнезі;
  • з індукованою вагітністю після застосування ДРТ;
  • з ожирінням та артеріальною гіпертензією;
  • з вадами розвитку плода, які можуть бути успішно постнатально скореговані у клініках ІПАГ або інститутах серцево-судинної хірургії, урології та нейрохірургії АМН України (за висновком перинатального консиліуму).

У відділенні розроблено систему перинатальної охорони плода для жінок з цукровим діабетом. Впроваджено проведення пологів в індивідуальних пологових залах та залах сімейного типу.

До відділення госпіталізують найбільш тяжких хворих вагітних з ендокринними захворюваннями, гіпертонічною хворобою та вадами розвитку плода з усіх областей України, діагностика та лікування яких на місцях представляють певні труднощі. Лікарі відділення здійснюють консультування з виїздом до пацієнтів (сан. авіація), яким потрібна висококваліфікована допомога і яких не можна транспортувати до інституту.

Кожну вагітну обстежують, лікують і проводять пологи в умовах спеціалізованого родового блоку бригада лікарів: акушер-гінеколог, терапевт, ендокринолог,  анестезіолог і неонатолог.

Висококваліфіковані фахівці-спеціалісти використовують нові, розроблені науковцями технології діагностики, лікування, інтенсивної терапії і реабілітації, що забезпечує високий рівень надання спеціалізованої допомоги вагітним та їх новонародженим.

У відділенні працює кабінет лікувальної фізкультури, ароматерапії, фітотерапії та психофізичного релаксу. Проводиться визначення стану психоемоційної адаптації у жінок з репродуктивними втратами в анамнезі, включення психологічного супроводу вагітності на етапах прегравідарної підготовки, періоду вагітності, пологів та післяпологовому періоді у таких жінок.