2-ге акушерське відділення

Науковий керівник – Туманова Лариса Євгенівна, професор, доктор медичних наук, телефон
телефон (044) 483-90-65

Завідувач відділенняПодольський Володимир Васильович, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії
телефон (044) 483-22-31

Співробітники (науковий та лікарській склад відділення):

Ємець Надія Олександрівна – кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар ультразвукової діагностики першої категорії;

Бадзюк Наталія Петрівна – лікар акушер-гінеколог першої категорії;

Слободян Юлія Василівна – лікар акушер-гінеколог другої категорії.


Відділення являє собою акушерський підрозділ інституту, має два родзали та операційну, кабінет ультразвукової діагностики з сучасним обладнанням та кабінет кардіотокографії.

Лікарями відділення проводиться спостереження та лікування жінок, вагітність яких ускладнилась патологією,  яка може бути причиною гнійно-запальних ускладнень впродовж вагітності, в післяпологовому періоді і бути чинником внутрішньоутробного інфікування дитини (ниркова патологія, інфекція сечовидільних шляхів, вагітність та TORCH-інфекція екстрагенітальні запальні захворювання, захворювання шкіри, переривання вагітності за медичними і соціальними показниками).

В останні роки відділення плідно працює над проблемою ведення вагітності у жінок, які мали безпліддя в анамнезі, оскільки одним  з основних чинників безпліддя є запальні захворювання статевих органів, що впливає на перебіг вагітності та зумовлює підвищений ризик інфекційних ускладнень в таких жінок.

При обстеженні жінок застосовуються можливості лабораторій інституту (біохімічної, клінічної, ендокринологічної, імунологічної, бактеріологічної, морфологічної, вірусологічної).

Співробітники відділення працюють на сучасному обладнанні:

  • Апарат УЗД Medison Accuvix V20 з режимом двомірного сканування, кольорового доплірівського картування, імпульсної допплерографії, який може працювати в тріплексному режимі реального часу.
  • Високочастотний хірургічний апарат з аргоноплазменною коагуляцією ARCO 3000 Soring GmbH (Німеччина).
  • Електрохірургічний прилад MAXIUM – MARTIN (Німеччина).
  • Кольпоскоп OLYMPUS OCS 500 (Японія) — Фетальний монітор Heaco L87”TFT з функцією контролю матері (Англія).
  • Оглядовий світильник зі світлодіодною технологією MACH LED 115C (Німеччина).
  • Аспіратор електричний WEYER MINIVAC 8-S (Німеччина).

Для розродження жінок відділення устатковане індивідуальними пологовими палатами в яких є можливість проводити партнерські пологи та апаратно спостерігати за станом жінки та плода під час пологів.

В відділенні є 4-х, 2-х та 1 індивідуальні палати. У двомісних та одномісних палатах перебування породіль та дітей сумісне.

Відділення розраховане на 25 ліжок.