Конгрес Міжнародного товариства психосоматичного акушерства та гінекології м. Гаага (Нідерланди)

З 9 по 12 жовтня 2019 року в м. Гаага (Нідерланди) відбувся всесвітній конгрес Міжнародного товариства психосоматичного акушерства та гінекології. В роботі конгресу прийняли участь делегати з Сполучених Штатів Америки, Англії, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландів, Швеції, Австралії, Туреччини, країн Африки, Південної Америки та Азії (всього понад 500 учасників). В роботі конгресу прийняли участь Міністр охорони здоров’я Нідерландів та євродепутати.

Україну на конгресі представляв завідувач відділенням «Проблем здоров’я жінки фертильного віку» Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України», доктор медичних наук, Заслужений лікар України, президент Української асоціації психосоматичного акушерства та гінекології, член президії Всесвітньої асоціації психосоматичного акушерства та гінекології, докторант Каролінського університету (Швеція) Подольський Володимир Васильович.

Д.м.н. Подольський Вл.В. представив речову доповідь: «Психоемоційний стан жінок фертильного віку після артифіційного хірургічного аборту в Україні». В доповіді представлені результати наукових досліджень проведених в  ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України» у відділенні «Проблем здоров’я жінки фертильного віку» за НДР «Дослідити вплив сучасних медико-соціальних факторів на стан репродуктивного здоров’я жінок фертильного віку, що перенесли артифіційний аборт», в якій Володимир Васильович Подольський є відповідальним виконавцем.

В обговоренні доповіді прийняли участь провідні вчені з Сполучених Штатів Америки, країн Євросоюзу та президент асоціації Міжнародного товариства психосоматичного акушерства та гінекології Сібіл Шундін, які надали високу оцінку представленим в доповіді дослідженням та зазначили актуальність і сучасний методологічний рівень  дослідження психосоматичних проблем у жінок, що перенесли артифіційний аборт. В кулуарах конгресу при спілкуванні з учасниками конгресу д.м.н. Подольський Вл.В. отримав запрошення прийняти участь в світових форумах, які відбудуться в 2020 році. Багато науковців висловили бажання приймати участь в конференціях, які 

будуть проводитись  в Україні.