«Кенгуру- догляд матері для України» – вже в ДУ “ІПАГ ім академіка ОМ Лук’янової НАМН України”!
![](https://ipag-kiev.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/1-231x300.jpg)
Під час зустрічі з Директором Інституту- академіком Національної академії наук України паном Юрієм Антипкіном та професором пані Тетяною Знаменською – Президентом Асоціації неонатологів України Асоціація неонатологів України, мала честь представляти цей проект від імені ПОДРУЖЖЯ УКРАЇНСЬКИХ ДИПЛОМАТІВ/Ukrainian Diplomatic Spouses та передати перші 200 кенгуру-переносок для пацієнтів ІПАГ.
Саме завдяки шановній професору Тетяні Знаменській Татьяна Знаменская проект Kangaroo Mother Care for Ukraine системно реалізується по всім Перинатальним центрам України, за що їй безмежна вдячність і повага.
Пан Юрій з великим захопленням розповів про ІПАГ як про головний клінічний і науковий центр допомоги дітям в Україні. Державна Установа «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» – провідна наукова установа України в галузі охорони здоров’я матері та дитини, де отримують медичну допомогу жінки зі складним перебігом вагітності, а також новонароджені з важкими вадами здоров’я. Щорічно в інституті отримують стаціонарне (біля 8 тисяч) та амбулаторне (біля 20 тисяч) лікування жінки та діти з різних регіонів України, зокрема проходять обстеження та реабілітацію діти з деокупованих територій та зон активних бойових дій.
Окрім власне переносок, велика частина проекту кенгуру в Україні присвячена навчанню щодо ефективного впровадження Kangaroo Mother Care для медичних працівників, а також батьків недоношених дітей, щоб забезпечити найбільш дієвий та ефективний догляд.
![](https://ipag-kiev.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/2-300x225.jpg)
Величезна вдячність і повага за реалізацію проекту доктор Джон Філіп (Велика Британія) Dr John Philip і доктор Дуглас Макміллан (Канада).
Дякую партнерам з Ротарі Е-клубу Молдови Rotary E-Club of Moldova International, Republic of Moldova, Alexandrina Robu Cepoi які у співпраці з Ambasada Ucrainei în Republica Moldova/Посольство України в Молдові організували доставку першої партії кенгуру в Україну.
Особлива подяка Офісу Першої Леді Олена Зеленська, Victoria Romanova за сприяння у реалізації проекту в Україні.
![](https://ipag-kiev.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/lyalka-221x300.jpg)
Лялька-Україночка – символічний подарунок вдячності для команди пооекту.
Подружжя Послів України ![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf2/1/16/1f1fa_1f1e6.png)
![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf2/1/16/1f1fa_1f1e6.png)