Горбань Наталія Євгенівна

Прізвище, ім’я та по-батькові: Горбань Наталія Євгенівна

Перелік всіх медичних спеціальностей: лікар акушер-гінеколог.

Кваліфікаційна категорія: вища.

Науковий ступінь: доктор медичних наук.

Посада: завідувачка відділення медичних та психосоціальних проблем здоров’я сім’ї.

 

Післядипломна освіта, стажування, курси та інше:

2004 рік – закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця (з відзнакою).

2004-2006 рік – інтернатура та магістратура за спеціальністю «акушерство та гінекологія».

З 2006 року почала свій трудовий шлях у відділенні планування сім’ї Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України: 2006-2008 рр. – лікар акушер-гінеколог; 2008-2013 рр. – молодший науковий співробітник; 2013-2015 рр. – науковий співробітник; 2015-2019 рр. – старший науковий співробітник; 2019-2020 – головний науковий співробітник.

2020 рік – обрана за конкурсом на посаду завідувача відділення медичних та психосоціальних проблем здоров’я сім’ї ДУ «ІПАГ ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України».

2012 рік – захист кандидатської дисертації «Клініко-патогенетичні особливості перебігу ретенційних кіст яєчників у жінок з генітальним герпесом».

2020 рік – стажування в рамках Освітньої програми для лікарів (університет ім. Рене Декарта та університет ім. Дені Дідро, Франція).

2021 рік – захист докторської дисертації «Гіперплазія ендометрія та поліп тіла матки у жінок репродуктивного віку (прогнозування, аспекти патогенезу, діагностика та лікування)».

Автор та співавтор 136 наукових праць, h-index за Google Scholar –7.

Співпраця в міжгалузевому форматі:

З 2018 року – член мультидисциплінарної робочої групи при МОЗ України з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темою «Гіперплазія ендометрія». Документ: «Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Гіперплазія ендометрія» (Наказ МОЗ України № 869 від 05.05.2021 р).

Основні напрямки клінічної діяльності:

  • Діагностика та лікування жінок з різними формами безплідності;
  • Діагностика та лікування патології ендометрія (гіперплазія ендометрія, поліпи, сінехії порожнини матки);
  • Діагностика та лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, в тому числі інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Основні напрямки наукової діяльності:

Розробка та впровадження інструментів по визначенню основних факторів ризику розвитку «хвороб цивілізації» (ожиріння, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет та ін.) дослідження впливу способу життя та особливостей харчування на стан здоров’я різних когорт населення.

Нагороди, премії та інше:

20142016 роки стипендіат Кабінету міністрів України (для молодих вчених).

2019 рік отримано грамоту Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я за сумлінну працю, значний особистий внесок в розвиток галузі охорони здоров’я, активну життєву позицію.

2021 рік – лауреат премії Президента України для молодих вчених.