Боремось за всіх українських дітей!

Ми маємо подбати про майбутнє нашої країни вже сьогодні, не очікуючи завершення війни, подбати про наших дітей, щоб було кому відбудовувати та відроджувати Україну. Саме для цього і функціонує в Києві унікальний медичний заклад, який опікується жінками та дітьми, а також береться за найскладніші випадки захворювань. Це Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової ‒ найвищий щабель високоспеціалізованої медичної допомоги в Україні. Саме тут висококласні фахівці роблять все, аби дитина з’явилась на світ і мала змогу прожити своє життя повноцінно.

 

В цій науково-лікувальній установі, яка нагадує маленьку медичну державу, опікуються жінками та дітьми комплексно. «Для нас головне, щоб жінка не тільки завагітніла, але й виносила і народила, ‒ розповідає Алла Григорівна Корнацька, завідувачка відділення реабілітації репродуктивної функції у жінок. ‒ В цьому полягає унікальність нашого Інституту. Жінку оперують в нашому відділенні, вона вагітніє, і ми можемо госпіталізувати її для спостереження в акушерську клініку, якщо є потреба. Якщо пацієнтка має екстрагенітальну патологію, вона також спостерігається в Інституті. А якщо (не дай Боже!) дитинка має патологію, в нашій дитячій хірургії немовлят оперують протягом першої доби».

 

Слід зазначити, що ІПАГ ‒ єдина в Україні установа, де, завдяки злагодженій співпраці з відділенням медицини плода, негайно після народження оперують немовлят. Проміжок між народженням і оперативним втручанням займає близько 5-10 хвилин.

 

«З усієї України до нас направляють вагітних з діагностованою патологією плода ‒ наприклад, з гастрошизисом, діафрагмальною килою, ‒ пояснює Наталія Скрипченко, акушер-гінеколог, завідувачка відділення впровадження та вивчення ефективності медичних технологій в акушерстві та перинатології. ‒ Така дитинка у нас народжується, в транспортному кувезі її перевозять в дитячу хірургію й одразу ж оперують. Це дало змогу значно знизити відсоток дітей, які були інвалідизовані, або не виживали».

 

Немовлятам, які не мали б шансів вижити без хірургічного втручання, допомогти можуть тільки тут. Але в цій унікальній установі рятують не тільки новонароджених. В рамках Інституту педіатрії, акушерства та гінекології функціонують дитячі алергологічний та гепатологічний центри, яким немає аналогів в Україні. Вони були відкриті через великий попит ‒ щорічне збільшення кількості дітей, що страждають на захворювання печінки або складну медикаментозну алергію.

 

«Ми єдиний Центр дитячої гепатології в Україні, який працює в багатопрофільній клініці інституту НАМН, ‒ пояснює очільниця Центру Валентина Березенко. ‒ Це дає нам можливість широко використовувати лікувально-діагностичні можливості ІПАГ в нашій роботі. Діти з хворобами печінки, зазвичай, потребують мультидисциплінарного підходу: до лікування залучаються хірурги, генетики, нутриціологи, неврологи, радіологи, патоморфологи, трансплантологи…»

 

Інститут має потужний лабораторний корпус, може забезпечити весь комплекс необхідних обстежень, без яких складно встановити вірний діагноз. Олег Шадрін, завідувач відділення проблем харчування і соматичних розладів у дітей раннього віку, запевняє: «Я не знаю таких медичних закладів в Україні, які б мали такий обсяг лабораторних та інструментальних обстежень захворювань — від спеціальних ендоскопічних досліджень, рентгенологічних, морфологічних, гістологічних. Я не знаю також закладів, де була б така співпраця фахівців, педіатр ‒ психолог ‒ хірург. До нас часто потрапляють діти з вродженою мікрохірургічною патологією, яка проявляється у пізньому віці та маскується захворюваннями, які на неї накладаються. І наша співпраця, новітні методики обстеження, лікування ‒ все відбувається на світовому рівні».

 

А головне, потрапити до унікальної лікувальної установи просто кожному пацієнтові, який потребує допомоги. За словами головного лікаря ІПАГ, Любові Федорівни Слєпової, «жодному пацієнту, який вибрав нашу установу, — скажімо, через сайт чи фейсбук-сторінки — не буде відмовлено! Не обов’язково мати електронне направлення. Потрібно лише приїхати до нас в дитячу поліклініку або до жіночої консультації, там неодмінно приймуть, проконсультують і вирішать, чи госпіталізувати, чи достатньо консультації з подальшим спостереженням. Боремось за всіх абсолютно дітей!»