Анонс: Підручник “Неонатологія” у 3-х томах, 2020 р. за редакцією професора Т.К. Знаменської

Т. К. Знаменська, президент Асоціації неонатологів України, заступник директора з перинатальної медицини ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», завідувач відділення неонатології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України», доктор медичних наук, професор.

Шановні колеги!

Спостерігаючи за реформуванням медичної галузі, ми з Вами щодня у складних умовах виконуємо свій професійний обов’язок, який полягає в забезпеченні здоров’я майбутнього покоління. Високу якість надання медичної допомоги новонародженим забезпечує чітке покрокове дотримання національних клінічних настанов, розроблених на основі доказової бази.

Професійних успіхів нам з Вами неможливо досягти без втілення сучасних технологій безпеки надання медичних послуг, а також без постійної підтримки стандартів, міждисциплінарних комунікацій і щоденного підвищення професійного рівня всіх учасників медичного супроводу вагітної жінки та новонародженої дитини.

Не секрет, що неонатологія – це спеціальність, яка потребує постійного навчання та поповнення знань, вона розвивається швидкими темпами завдяки сучасним медичним технологіям. Результатом спільної плідної праці мультидисциплінарної команди членів Асоціації неонатологів України є даний підручник, у якому зібрано і систематизовано інноваційну інформацію з неонатології та який ми ради представити Вам, дорогі колеги!

Цей підручник побачив світ у 2020 році та, на сьогодні є єдиним науковим, медичним, професійним національним виданням для неонатальній спільноти України такого масштабу, яке складається з 3-х томів із загальною кількістю сторінок більш 1500 та 32 розділів. У підручнику інтегровано інформацію з основних питань неонатології, зокрема стосовно анатомо-фізіологічних особливостей новонароджених різного гестаційного віку, новітні дані щодо патогенезу, діагностики, лікувально-профілактичних та організаційних заходів при патології періоду новонародженості. Загальні й окремі питання провідні фахівці України висвітлили з урахуванням міжнародного та вітчизняного досвіду, міжнародних клінічних рекомендацій і стандартів надання медичної допомоги новонародженим на засадах доказової медицини та на основі національних наказів Міністерства охорони здоров’я України. Він стане щоденним помічником не тільки для лікарів-неонатологів початківців, студентів вищих медичних навчальних закладів, інтернів, а й, сподіваємося, для більш кваліфікованих лікарів неонатологів, педіатрів, лікарів суміжних спеціальностей різних рівнів підготовки, які надають медичну допомогу новонародженим дітям.

Бажаю всім нам сил і натхнення!