5-го травня міжнародний день акушера

Більше двох десятиліть 5 травня відзначають Міжнародний день акушера. Свято задумане і проводиться для того, щоб громадськість більше дізналася про цю благородну професію та її значущість.

Ідея проведення цього свята була запропонована в 1987 році в Нідерландах на конференції Міжнародної конфедерації акушерок. Але тільки з 1992 року день акушерки став проводитися щорічно в більш ніж в 50 країнах по всьому світу.

Крім високого професіоналізму, професія акушера вимагає таких якостей як доброта, чуйність, уміння співпереживати.

У Міжнародний День акушера проводяться акції. По всьому світу організовуються ходи, в встановлених громадських місцях проводяться безкоштовні консультації, доступна інформація про діяльність медичних працівників. Організовуються зустрічі, семінари, де акушери діляться досвідом, знайомляться з новими досягненнями у своїй професії, кращих працівників нагороджують грамотами. Організовується збір грошей для допомоги і розвитку акушерства в віддалених районах, та й просто поспілкуватися в неофіційній обстановці.

Фахівці проводять велику профілактичну роботу серед молоді, проводять бесіди про шкоду передчасного переривання вагітності.

У цей день лікарі покликані привернути увагу громадськості і державних організацій до потреб і розвитку акушерського справи, вдосконалення матеріально – технічної бази, поліпшення умов праці працівників.

Поява маляти на світ дуже урочиста подія. День акушера важливий для кожної людини, адже всі ми прийшли в цей світ з допомогою людей цієї професії. І чоловіки і жінки повинні розуміти, що і моральна підтримка, і високий професіоналізм допомагають іноді більше, ніж будь-які знеболюючі та заспокійливі препарати.

Дуже символічно те, що в багатьох містах споруджено акушеркам пам’ятники. У Церкви Святої Анни (Варшава) знаходиться великий пам’ятник Станіслави Лещинської. Ця жінка – акушерка в роки війни (1943 – 1945 р.р.) в страшних умовах в таборі Освенцим, допомагала жінкам народжувати. Низький їй уклін, незмірна подяку і повагу всім людям цієї благородної професії.

Всесвітній День акушерки – це не тільки професійне свято, але і свято всіх людей на планеті.

Акушерство (від французького accoucher, дослівно – допомагати при пологах) – наука, що вивчає організм жінки, пов’язаний з вагітністю та пологами. Людина цієї професії повинен володіти колосальними знаннями в цій області. І професія ця відноситься до старовини. Ще в первіснообщинному ладі були спеціальні жінки, які надають допомогу жінкам при пологах.

Так, вважається, що початок був покладений в Стародавній Індії, там вперше стали вивчати цю галузь медицини. У Стародавній Греції теж були такі жінки – помічниці, вони перерізали пуповину.

У Стародавньому Римі кожен орган мав свою богиню, і щоб догодити їй, жінка-повитуха мала все знати. Наприклад, богиня Проза допомагала малюкові, який йшов головкою вперед. Богиня Постверта – допомагала при сідничному і поперечному передлежанні. Агріппа допомагала дітям, які йдуть ніжками вперед. Жінка – повитуха мала зробити приношення потрібної богині.

У слов’ян роль акушерки виконувала повитуха, така жінка вважалася посланцем Божої матері. Її дуже поважали і навіть святкували 10 січня День повитух і породіль, а по церковному це свято називається Свято собору Пресвятої Богородиці.

16 століття – виходять в світ перші довідники – посібники, 18 століття – відкриваються в Європі перші пологові будинки.

Не минуло багато часу, як акушерство стало на новий щабель. Допомогло цьому в першу чергу подія, що відбулася у Франції.

Одного разу король запросив до своєї пані досвідченого хірурга, щоб той надав допомогу під час пологів. Ось тоді-то лікар і був призначений першим акушером при дворі. З тих пір акушерська справа отримало новий розвиток, стало розділом хірургії. Був випущений довідник (медичне керівництво) для акушерок.

У XVIII столітті винайшли інструмент з назвою «акушерські щипці». У той же час почали відкриватися клініки і школи, де стали навчати фахівців – акушерів. Нарешті акушерство стало окремою галуззю.

У книзі рекордів Гіннеса відзначена найстаріша акушерка і наймолодша. 90-річна Аделіна Вільялобос з Перу починала свою діяльність з 1947 року. Вона прийняла понад 8 тисяч малюків, і серед них був навіть майбутній президент. А семирічна дівчинка Лорен Бурман, покликавши на допомогу сусідку, допомагала народитися своєї сестрички до приїзду медичних працівників.