12 травня – день, коли відзначається Міжнародний день медичної сестри.

Починаючи з 70-х років 12 травня – день, коли  відзначається Міжнародний день медичної сестри.  Це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху в системі охорони здоров’я і на державному рівні. В інституті педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук’янової НАМН України професійне свято медичних сестер зазвичай відзначається їх поздоровленнями і нагородами.

Адміністрація Інституту високо цінить працю середнього медичного персоналу, як відважного та надійного загіну в медицині.

В цей день інститут відвідав Міністр охорони здоров’я України, пан Степанов Максим Володимирович. Він подякував медичним сестрам за щоденну роботу, побажав успіхів, терпіння в такій нелегкій праці та вдячливих  пацієнтів.

Міністр Степанов М.В. вручив кожній медичній сестрі букети троянд із словами подяки. Максим Володимирович пообіцяв, що як очільник вітчизняної системи охорони здоров’я докладе усіх зусиль, щоб держава гідно оцінювала працю медичних сестер, насамперед збільшення їм заробітної плати.

Вірні та надійні помічники лікарів за своїм покликом 24 години на добу віддають свої знання та тепло сердець хворим пацієнтам. Треба щоб держава цінила це  і  створювала усі умови щоб середній медичний  персонал відчував себе впевнено, зміг в разі необхідності реалізувати усі свої професійні бажання. На зустрічі  також виступив директор інституту, академік НАМН України Антипкін Юрій Геннадійович, який подякував медичних сестер і звернув увагу Міністра, що присутні співробітники є золотим авангардом клініки Інституту, які багато десятиліть не зрадили своїм інтересам усі роки плідно працюють.

Особливу подяку і нагороду від пана Степанова М.В. отримала головна медична сестра клініки академічної установи пані Козаченко Г.М., яка кілька десятків років гідно виконує свої професійні обов’язки.

Після поздоровлення Міністр МОЗ України відвідав відділення дитячої реанімації, де професор Слєпов Олексій Костянтинович доповів про досягнення центру неонатальної хірургії вад розвитку та їх реабілітації. Унікальні операції, які виконуються в Інституті НАМН України, рятують життя дітей із вкрай тяжкими  вродженими торако-абдомінальними вадами, деякі операції зроблені вперше у світі з нулевою летальністю. Як відзначив проф. О.К. Слєпов, значні результати центру були досягнуті завдяки впровадженню інноваційних підходів, високому професіоналізму та ентузіазму  працівників центру, в тому числі і медичних сестер.

Міністр  був приємно вражений та як хірурга просив долучати його до проведення складних оперативних втручань поза робочий час.

Побажав співробітникам інституту подальших успіхів в їх праці. А також відмітив, що буде підтримувати інститут, який успішно працює в галузі охорони материнства і дитинства.