Відділення інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей (на 9 ліжок)

Науковий керівник – Знаменська Тетяна Костянтинівна доктор медичних наук, професор, заступник директора з перинатальної медицини інституту

телефон (044) 483-62-20

Завідуюча відділеннямЖуравель Ірина Анатоліївна кандидат медичних наук, лікар вищої категорії
телефон (044) 483-58-43

Співробітники (лікарській склад відділення):

Іванова Л.А. – неонатолог, лікар-анестезіолог дитячий, сертифікат спеціаліста, кандидат медичних наук

Гончаренко Н.А. – лікар-анестезіолог дитячий, сертифікат спеціаліста


Реанімаційне місце для новонароджених

Реанімаційне місце для новонароджених

Відділення займається діагностикою та лікуванням захворювань новонароджених та недоношених дітей: захворювання бронхолегеневої системи (вроджені пневмонії, респіраторний дистрес-синдром І типу – ателектази легень, хвороба гіалінових мембран), шлунково-кишкового тракту (виразково-некротичні ентероколіти), захворювання дітей, народжених від матерів з цукровим та гестаційним діабетом (діабетична фетопатія, діабетична кардіоміопатія), ізоімунні та трансімунні конфлікти за АВО-системою та Rh-фактором,  патології гемостазу (трансімунні та ізоімунні тромбоцитопенії, геморрагічна хвороба новонароджених, синдром диссемінованого внутрішньосудинного згортання крові), захворювання центральної та периферичної нервової систем різної етіології , внутрішньоутробні інфекції.

Обладнання для фототерапії

Обладнання для фототерапії

Особливістю роботи відділення є надання медичної допомоги дітям з низькою та екстремальне низькою масою тіла при народжені та новонародженим від матерів з різноманітними ускладненнями вагітності та пологів, що приїжджають з різних регіонів Украйни.

Для виходжування недоношених та глибоконедоношених дітей відділення забезпечено сучасними кувезами, столами з підігрівом для забезпечення оптимальних умов виходжування та зменшення подразнюючої дії медичних процедур. При дихальній недостатності – застосовуються сучасні  апарати для проведення дихальної терапії: штучної та допоміжної вентиляції, нозальних CPAP, забезпечується введення сурфактантів. Для лікування тяжких асфіксій застосовується апарат для краніоцеребральної гіпотермії. При ізоімунних конфліктах (жовтяниця) – фототерапія, різні методи детоксикації.

Апарат для штучної вентиляції легенів новонародженого

Апарат для штучної вентиляції легенів новонародженого

Відділення має можливість цілодобово проводити ультразвукові дослідження (нейросонографія, ехокардіографія), енцефалографію, повний комплекс лабораторних досліджень та інструментальний моніторинг.

Кувези для виходжування новонароджених

Кувези для виходжування новонароджених

При народженні дітей з вродженими вадами розвитку – за дітьми ведеться цілодобове спостереження хірургів, при необхідності – екстрені операції, при вроджених вадах серця – консультація і перевід дітей до спеціалізованих кардіохірургічних відділень.

Обладнання

  • Кувези.
  • Реанімаційні столи з підігрівом.
  • Кардіореспіраторні монітори.
  • Апарати для проведення штучної вентиляції легенів та нозального CPAP.
  • Лампи для фототерапії та обігріву.
  • Відсмоктувачі.
  • Енцефалограф, апарати УЗД.
  • Апарат для кардіоцеребральної гіпотермії.
  • Інфузомати.