Науковий керівник – Знаменська Тетяна Костянтинівна доктор медичних наук, професор, заступник директора з перинатальної медицини інституту
телефон (044) 483-62-20
Завідуюча відділенням – Журавель Ірина Анатоліївна кандидат медичних наук, лікар вищої категорії
телефон (044) 483-58-43
Співробітники (лікарській склад відділення):
Іванова Л.А. – неонатолог, лікар-анестезіолог дитячий, сертифікат спеціаліста, кандидат медичних наук
Гончаренко Н.А. – лікар-анестезіолог дитячий, сертифікат спеціаліста
Відділення займається діагностикою та лікуванням захворювань новонароджених та недоношених дітей: захворювання бронхолегеневої системи (вроджені пневмонії, респіраторний дистрес-синдром І типу – ателектази легень, хвороба гіалінових мембран), шлунково-кишкового тракту (виразково-некротичні ентероколіти), захворювання дітей, народжених від матерів з цукровим та гестаційним діабетом (діабетична фетопатія, діабетична кардіоміопатія), ізоімунні та трансімунні конфлікти за АВО-системою та Rh-фактором, патології гемостазу (трансімунні та ізоімунні тромбоцитопенії, геморрагічна хвороба новонароджених, синдром диссемінованого внутрішньосудинного згортання крові), захворювання центральної та периферичної нервової систем різної етіології , внутрішньоутробні інфекції.
Особливістю роботи відділення є надання медичної допомоги дітям з низькою та екстремальне низькою масою тіла при народжені та новонародженим від матерів з різноманітними ускладненнями вагітності та пологів, що приїжджають з різних регіонів Украйни.
Для виходжування недоношених та глибоконедоношених дітей відділення забезпечено сучасними кувезами, столами з підігрівом для забезпечення оптимальних умов виходжування та зменшення подразнюючої дії медичних процедур. При дихальній недостатності – застосовуються сучасні апарати для проведення дихальної терапії: штучної та допоміжної вентиляції, нозальних CPAP, забезпечується введення сурфактантів. Для лікування тяжких асфіксій застосовується апарат для краніоцеребральної гіпотермії. При ізоімунних конфліктах (жовтяниця) – фототерапія, різні методи детоксикації.
Відділення має можливість цілодобово проводити ультразвукові дослідження (нейросонографія, ехокардіографія), енцефалографію, повний комплекс лабораторних досліджень та інструментальний моніторинг.
При народженні дітей з вродженими вадами розвитку – за дітьми ведеться цілодобове спостереження хірургів, при необхідності – екстрені операції, при вроджених вадах серця – консультація і перевід дітей до спеціалізованих кардіохірургічних відділень.
Обладнання
- Кувези.
- Реанімаційні столи з підігрівом.
- Кардіореспіраторні монітори.
- Апарати для проведення штучної вентиляції легенів та нозального CPAP.
- Лампи для фототерапії та обігріву.
- Відсмоктувачі.
- Енцефалограф, апарати УЗД.
- Апарат для кардіоцеребральної гіпотермії.
- Інфузомати.