Відділення психоневрології для дітей перших трьох років з перинатальними ураженнями нервової системи. (на 35 ліжок)

Завідуюча відділенняСілаєва Леся Юріївна, лікар вищої категорії
телефон (044) 483-62-24

Науковий керівник Кирилова Людмила Григорівнадоктор медичних наук,
телефон (044) 483-62-24

Співробітники (науковий та лікарській склад відділення):

Гайдай Світлана Сергіївна лікар педіатр


nevro

Відділення психоневрології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» проводить на основі новітніх наукових вітчизняних та закордонних даних розроблені ефективні методи ранньої діагностики, лікування, реабілітації та профілактика наступних захворювань:

  • епілепсій та інших пароксизмальних станів;
  • наслідків ураження центральної нервової системи у перинатальний період;
  • дитячого церебрального паралічу;
  • нервово-м’язові захворювання;
  • орфанні захворювання та порушення обміну речовин;
  • головний біль;
  • гіперкінетичні розлади та тики;
  • розлади аутистичного спектру та інші порушеня поведінки, затримки психічного розвитку різного ґенезу.

Досить часто у відділення звертаються за допомогою батьки дітей з вродженими вадами розвитку нервової системи, рідкісними (орфанними) захворюваннями, спадково-дегенеративними та демієлінізуючими захворюваннями та іншими синдромами, які викликають труднощі при встановленні заключного діагнозу. Діагностика та лікування даних станів проводиться під наглядом наукового керівника та з залученням ресурсного потенціалу Інституту.

Під керівництвом наукового керівника відділення Кирилової, Л.Г. завідуючої відділенням психоневрології Сілаєвої Л.Ю. працює висококваліфікований, досвідчений персонал.
Відділення тісно співпрацює з іншими науковими установами: Інститутами нейрохірургії, променевої діагностики, соціальної та судової психіатрії.
На базі відділення існує можливість проведення необхідних для обстеження пацієнтів неврологічного профілю діагностичних процедур:
• електроенцефалографії (ЕЕГ);
• нейросонографії (НСГ);
• реоенцефалографії (РЕГ) та ехоенцефалографії (ЕХО-ЕГ);
• ультразвукової доплерографії судин голови, брахіоцефальних судин.

Пацієнти відділення психоневрології мають можливість отримати консультацію фахівців суміжних спеціальностей: психіатра, психолога, педіатра, ортопеда, окуліста, ЛОР, ендокринолога, логопеда, генетика, хірурга.
Відділення тісно співпрацює з медико-генетичною консультацією ДУ «ІПАГ ім.. акад. О.М. Лук’янової НАМН України», на базі якої функціонує лабораторія діагностики порушень обміну речовин.
Для досягнення найкращих результатів, відділення співпрацює з відділенням відновлювального лікування та реабілітації для хворих жінок та дітей де діти проходять курси лікувальної фізкультури, голкорефлексотерапії, фізіотерапії, фізичного відновного лікування. У складі відділення працюють досвідчені та висококваліфіковані фахівці з фізичної реабілітації. Фізична реабілітація та масаж проводиться дітям з перших місяців життя.
На базі відділення створено кабінет логопедичної корекції. Проводиться діагностика логопедичних порушень будь-якої складності.
Таким чином відділення психоневрології інституту є сучасним мультипрофільним центром, в якому надається діагностична та лікувальна допомога дітям з найбільш складною неврологічною патологією з усіх куточків України. Відділення оснащене високоточною діагностичною апаратурою та моє можливості для вирішення складних діагностичних проблем з будь якого розділу дитячої неврології. Відділення розраховано на 35 ліжок.