Започатковано співробітництво щодо впровадження міжнародного досвіду та залучення дипломатичної підтримки для вдосконалення перинатальної служби в Україні
9 січня 2025 року дружина Міністра закордонних справ, очільниця Платформи “Подружжя українських дипломатів” пані Тетяна Сибіга та донька Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні, лікар-клініцист пані Іділ Білген (İdil Bilgen) відвідали ДУ «Всеукраїнській центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України». Під час зустрічі вони спілкувалися з Президентом НАМНУ, академіком НАМН України Віталієм Цимбалюком, генеральним директором, академіком НАМН України Юрієм Антипкіним, заступниками генерального директора – членом-кореспондента НАМНУ професором, пані Тетяною Знаменською та членом-кореспондентом НАМНУ професором, пані Тетяною Татарчук. Учасники заходу обговорили ключові питання збереження здоров’я нації та, зокрема, профілактики онкологічних захворювань у жінок.
ДУ «Всеукраїнський центр материнства та дитинства НАМНУ» є унікальним медичним закладом, де надається висококваліфікована, високотехнологічна допомога найскладнішому контингенту пацієнтів України, зокрема вагітним жінкам, породіллям із вродженими вадами, важкою екстрагенітальною та акушерською патологією та ендокринними захворюваннями. У Центрі впроваджуються найсучасніші підходи до виходжування, лікування тяжкохворих новонароджених і передчасно народжених дітей, а також новонародженим з вродженими вадами розвитку, яким надається хірургічна допомога з перших хвилин життя. З роботою Центру неонатальної хірургії вад розвитку та їх реабілітації гостей познайомив керівник, член-кореспондент НАМН України пан Олексій Слєпов.
Під час зустрічі пані Тетняна Сибіга та İdil Bilgen відвідали відділення інноваційної хірургії та онкології в акушерстві та гінекології Центру, познайомилися з загальними лікувально-діагностичними підходами ведення вагітних жінок з онкологічними захворюваннями, були присутні на операції під керівництвом професора, доктора медичних наук пана Олексія Дронова.
Протягом спілкування значна увага була приділена обговоренню питань профілактики онкологічних захворювань у жінок в Україні. Особливий акцент був зроблений на проблемі попередження раку шийки матки, адже співробітники Центру були залучені до розробки галузевих стандартів для скринінгу цієї хвороби. Пані Іділ поділилася досвідом Туреччини, де впроваджено чіткі підходи до організації такого скринінгу. Учасники зустрічі зазначили, що міжнародна співпраця у цій сфері є надзвичайно важливою для України в наш час.
Гості відвідали відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених, постнатального догляду, виходжування та реабілітації новонароджених, відділення інноваційної хірургії та онкології в акушерстві та гінекології, інфекційно- боксоване відділення для дітей молодшого віку, відділення захворювань печінки у дітей; Центр неонатальної хірургії вад розвитку та їх реабілітації, де мали можливість особисто поспілкуватися з медичним директором клініки пані Любов’ю Слєповою, лікарями та пацієнтами.
Особливо зворушливою частиною зустрічі стало привітання маленьких пацієнтів із Різдвяними та Новорічними святами та врученням подаруночків від Асоціації «Подружжя українських дипломатів».
За підсумками зустрічі були скоординовані подальші спільні кроки щодо впровадження міжнародного досвіду та залучення дипломатичної підтримки для вдосконалення перинатальної служби в Україні, збереження здоров’я дітей і вагітних, профілактики онкологічних захворювань. Ця співпраця відкриває нові можливості для підвищення ефективності профілактичних заходів і покращення здоров’я української нації, що віддано бореться за своє майбутнє.