Майбутнє країни – в руках акушерів

У 2023 році, за даними Міністерства юстиції, в Україні народилося 187 тис. дітей — це найменший показник народжуваності за всі роки незалежності. На жаль, наша держава стоїть на порозі демографічної кризи. В ці часи саме жінка є найціннішим національним ресурсом: нація живе, допоки є мати й діти, народжені нею.

В Інституті педіатрії, акушерства і гінекології це розуміють якнайкраще. Не зважаючи на вкрай складну ситуацію, страх жінок вагітніти та народжувати, стрес, який переживають українські подружжя, всі акушерські відділення ІПАГ – і наукові, й клінічні — готові підтримати нове життя.

 

Зробити все, аби життя тривало!

А акушерство – область медицини, де неможливо планувати заздалегідь, цю істину визнають навіть досвідчені хірурги. Акушер-гінеколог має бути готовим до екстрених дій кожну секунду. Від професіоналізму, досвіду і чуйності жіночого лікаря залежить, чи буде вдалим перший крок маленької людини до цього світу. Приємно визнавати, що за роки існування Інституту у лікарському складі акушерських відділень склалася потужна, стала команда з виваженим підходом та високими принципами роботи. В ІПАГ працюють унікальні спеціалісти, покликання яких – допомагати маленькій людині щасливо з’явитися на світ, аби прожити довге щасливе життя.

«В акушерство ідуть тільки ті, хто цю справу любить. Бо акушерство — це не мед, не запланована робота, не нормована. Ти не можеш сказати, доведеться працювати о дев’ятій годині ранку, чи о третій ночі. І все твоє життя прив’язане до роботи. Але від позитиву народження нового життя ти відчуваєш приплив сил. Хоча якщо є втрати, це морально важко пережити», – зізнається Заслужений лікар України, досвідчений акушер-гінеколог Скрипченко Наталія Яківна, яка очолює відділення впровадження та вивчення ефективності сучасних медичних технологій в акушерстві та перинатології.

 

Боротися абсолютно за всіх!

ІПАГ концентрує надважких вагітних. І всупереч труднощам воєнного часу фахівці Інституту вирішили робити все можливе й неможливе, щоб кожна вагітність завершилась щасливо. Тут народжують жінки з невиношуваністю, складними екстрагенітальними захворюваннями, вагітні з пухлинами. Попри всі проблеми акушери-гінекологи намагаються зберегти материнський орган і дати можливість жінці мати ще дітей. «В нашому Інституті педіатрії, акушерства і гінекології розроблені спеціальні методики, – зазначає Наталія Яківна, — ми маємо спеціальні інструменти, які дозволяють видалити пухлину та відновити матку як орган, щоб зберегти репродуктивну функцію жінки. Я вважаю, що це наші здобутки!»

За потреби з жінками працюють кваліфіковані психологи. На кожному чергуванні присутня бригада з 3-4 акушерів-гінекологів, двох анестезіологів, двох лікарів-педіатрів. У повній бойовій готовності – реанімація для новонароджених, оскільки ІПАГ є центром по корекції вад розвитку. Успіх роботи складається зі співпраці всіх фахівців науково-медичного закладу, взаємодопомоги в клінічних і наукових питаннях.

 

Як потрапити до досвідченого акушера?

В ІПАГ консультують вагітних з усієї України. Потрапити до унікальних спеціалістів закладу дуже просто – приїхати на вул. Платона Майбороди, 8 та звернутися до реєстратури. Електронних направлень тут не вимагають — приймають абсолютно всіх жінок, які потребують допомоги.

Клінічним відділенням акушерської патології на 75 ліжок опікуються три наукових. Відділення впровадження та вивчення ефективності сучасних медичних технологій в акушерстві та перинатології очолює професор Скрипченко Наталія Яківна. Відділенням наукових проблем невиношування вагітності керує професор Воробйова Ірина Іванівна. Відділенням акушерської патології вагітності і пологів – професор Жабченко Ірина Анатоліївна.

Потужна команда лікарів під керівництвом досвідчених акушерів-гінекологів намагається зробити все, аби кожна вагітність мала щасливе продовження. Щоб рід наш мав продовження, мав майбутнє.