6-7 квітня 2017 року в м. Києві відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання та практичні аспекти дитячої пульмонології та алергології: стандарти медичної допомоги»
На конференції були розглянуті актуальні питання надання медичної допомоги дітям з гострими та хронічними захворюваннями органів дихання, діагностика та лікування алергічних захворювань у дітей, медикаментозної алергії, питання молекулярної алергодіагностики та алерген-специфічної імунотерапії, проблеми харчування дітей з алергічними захворюваннями, психосоматичні проблеми та реабілітація дітей з зони АТО, проведені майстер-класи за участю провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців.
В рамках конференції прозвучали також доповіді провідних вітчизняних спеціалістів д.м.н., професора Лапшина Володимир Федорович головного позаштатного спеціаліста МОЗ з дитячої пульмонології, заступника директора інституту з науково-лікувальної роботи; головного позаштатного спеціаліста МОЗ з дитячої алергології д.м.н. Уманець Т.Р., які в свої доповідях дала відповіді на багато проблем, які на сьогодні турбують педіатрів, сімейних лікарів та дитячих алергологів.
Також на конференції свої доповіді представили спеціалісти з алергології, пульмонології та суміжних спеціальностей зі всіх регіонів України: д.м.н., професор Беш Л.В., д.м.н., професор Охотнікова О.М., д.м.н., професор Нєдельська С.М., д.м.н. Рєчкіна О.О., д.м.н., професор Зайков С.В., д.м.н., професор Гогунська І.В., д.м.н., професор Кліменко В.А. та багато інших.
З цікавою доповіддю «Практичні аспекти діагностики та профілактики харчової алергії у дітей» виступила Рудзевічієне Оділія, яка є керівником центру дитячої пульмонології та алергології університетського дитячого шпиталю (м. Вільнюс, Литва), доктор філософії, професор кафедри медицини Вільнюського медичного університету. Член президіуму Літовских товариств: педіатрів, алергологів та клінічних імунологів, дитячих алергологів; член Європейської Академії Алергології та Клінічної імунології та педіатричної секції (голова з 2009 р. по 2013 р.). Головний дослідник міжнародних багатоцентрових досліджень з атопічного дерматиту, бронхіальної астми та алергічного ринокон’юнктивиту у дітей. Має міжнародну нагороду за кращу наукову роботу «Харчова алергія у дітей з атопічним дерматитом». Автор більше ніж 150 наукових публікацій. Спікер багатьох міжнародних конференцій та конгресів.
Вже традиційно представила своє бачення проблеми «Анафілаксії» Наконечна Алла.
Професор, провідний консультант, лікар алерголог-імунолог Клініки алергології та імунології Королівського Госпиталя Університету Ліверпуля (Великобританія); член Європейських робочих груп з медикаментозної алергії та діагностики алергічних захворювань у Європейській Академії Алергології та Клінічної імунології; ведучий експерт з анафілаксіі; член Британського та Європейського Комітету експертів з хронічної кропив’янки та ангіоневротичного набряку; керівник міжнародних багатоцентрових досліджень з хронічної кропив’янки та ангіоневротичного набряку; член групи експертів з діагностики та лікування алергічного ріно-кон»юнтивіту. Автор понад 60 друкованих праць у міжнародних виданнях, має 2 патенти. В рамках міжнародному сімпозіуму буде представлена доповідь на тему «Анафілаксія: оновлення сучасних стандартів діагностики та лікування». Необхідно відмітити, що доповідь була представлена українською мовою, що ще раз підкреслило повагу вченого до країни і аудиторії лікарів.
Гариб Вікторія в рамках наукового симпозіуму представила доповідь «Молекулярний марш алергії». В. Гаріб є професором відділення патофізіології та алергології відділу імунопатології медичного університету (м. Відень, Австрія), доктор філософії, яка з 2005 року працює керівником відділення Імунології з центром молекулярної медицини; віце-ректор міжнародних співпраць та координатор наукових проектів, автор 121 міжнародної публікації, організатор понад 50 міжнародних конференцій, член Австрійського товариства алергологів та імунологів, Європейської Академії Алергології та Клінічної імунології, засновник міжнародної мережі Університету молекулярної алергології та імунології Віденського медичного університету. Науковий інтерес – розвиток нових технологій діагностики та лікування алергії, імунодефіцітних станів, вірусних інфекцій, сенсибілізаційний профіль алергічних хворих у Центральній Європі та Азії, на Сході.
Ще одним іноземним спікером директором інноваційної групи наукової лабораторії «Діатер» (м. Мадрид, Іспанія) Алковером Хав’єром було представлено доповідь «Сублінгвальна імунотерапія: в центрі уваги аероалергени, Candida albicans та cуперантигени S. аureus».