У парку біля Інституту педіатрії, акушерства та гінекології на Лук’янівці активісти стелять новий газон. Найближчим часом у зеленій зоні розмітять доріжки, а вже навесні зроблять оглядовий майданчик. Раніше активісти ініціативи «Структура» встановили на кілька нових лавок з урнами та провели низку толок.
Історична довідка
Парк на нинішній Лук’янівці було засновано ще 1889 року, тоді тут купив ділянку та звів два маєтки аптекар Октавіан Бельський. Після революції в маєтку жив нарком Всеволод Балицький, у 1943-му сюди переїхав Микита Хрущов. У 1970-х територія була передана ІПАГу. Парк популярний серед місцевих мешканців і мам з дітьми, але його повна реконструкція потребує значних коштів. Навесні цього року за благоустрій «Дачі» взялися активісти ініціативи «Структура». Про їхню роботу можна дізнатися за допомогою нашого спільного спецпроекту «Щоденники дослідників міста».
Юрій Антипкін, директор ІПАГу:
«Цей парк – унікальний куточок Києва: тут багато рідкісних рослин, дерев, у нього унікальний ландшафт, цікава архітектура – парк створювався далеко не за один рік. Зараз ця зелена зона потребує підтримки, реставрації, оновленні дерев, чагарників, все це коштує грошей, і одним медикам це не під силу. Тому ми просили підтримки громадських організацій, волонтерів. Приємно, що люди відгукнулися.
Благоустроїти цей парк дуже важливо, тому що в Інституті лікуються діти з серйозними захворюваннями, знаходяться вагітні жінки. Їм потрібно місце, де вони могли б гуляти, дихати свіжим повітрям. При цьому ми націлені на те, щоб зберегти первозданну красу парку».
Олена Кравченко, активіст ініціативи «Структура»:
«Насамперед ми взялися за благоустрій „задвірків“ парку, бо біля корпусів ІПАГу і так постійно прибирають. Перш ніж стелити газон, прибрали там сміття, вивезли його.
Ми довго вагалися, який саме газон стелити — вирішили рулонний. Його нам зробила компанія Topiar. Купили і постелили газон співробітники компанії „Філіп Морріс Україна“, за власною ініціативою, в рамках проекту 1Day4GoodThings. Зиму газон має пережити нормально — це ж багаторічна трава. Працівники Topiar розкажуть нам, як його доглядати, стригти. Коли якісь ділянки газону не приживуться, їх замінять.
На газоні ми зробимо місця для відпочинку, облаштуємо дерев’яний поміст, щоб можна було присісти. Потім будемо прокладати доріжки. Біля старої котельні, на місці колишньої теплиці, навесні зробимо оглядовий майданчик. Розчистимо бур’ян — і з майданчика буде видно майже весь парк. У старій котельні ми хочемо зробити будиночок садівника. Ще у нас є ідея висадити в ярах парку тюльпани — за кількістю дітей, народжених в ІПАГу. Буде долина різнокольорових квітів».