Завідуюча – лікар-педіатр вищої категорії, заслужений лікар України Фисун Валентина Миколаївна , тел. (044) 483-62-51
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Шадрін Олег Геннадійович, доктор медичних наук, професор, тел. (044) 483-81-17
Список лікарів відділення:
Коваленко Галина Борисівна – к.м.н., лікар-педіатр, вища категорія, провідний науковий співробітник
Місник Валентина Петрівна – к.м.н., вища категорія , провідний науковий співробітник
Заєць Вікторія Володимирівна – к.м.н., лікар-неонатолог, вища категорія
У відділенні високо кваліфікованими лікарями надається спеціалізована багатопрофільна медична допомога хворим дітям з різних регіонів України. Переважають діти із складною патологією, діагностика якої та ефективне лікування захворювань має певні труднощі для лікарів за місцем проживання хворого.
Відділення розраховано на 30 ліжок, для молодшого віку з яких 10 – для новонароджених, 20 – для дітей віком від 1 міс. до 3-х років. У відділенні 1-2-х місні палати підвищеної комфортності.
НОЗОЛОГІЯ
Проблеми харчування здорової та хворої дитини
• Хвороби органів травлення: запальні та алергічні захворювання, функціональні розлади шлунково-кишкового тракту, захворювання печінки які потребують уточнення діагнозу, порушення всмоктування в кишечнику різного ступеню важкості в т.ч. неспецифічний виразковий коліт та хвороба Крона
• Хвороби органів дихання: рецидивуючі та обструктивні бронхіти, затяжні пневмонії, вади розвитку бронхо-легеневої системи
• Білково-енергетична недостатність (гіпотрофія)
• Запальні та метаболічні захворювання: муковісцидоз, целіакія, глікогенози, непереносимість лактози, тощо
• Алергічні захворювання: дитяча екзема, атопічний дерматит, харчова алергія, бронхіальна астма
Діагностика захворювань та лікування хворих проводиться із урахуванням досягнень світової науки, що базуються на принципах доказової медицини та наукових розробок співробітників інституту, світових та вітчизняних клінічних протоколів медичної допомоги дітям з різними захворюваннями. Відділення співпрацює з клінічними лабораторіями інституту (бактеріологічна, вірусологічна, біохімічна, імунологічна, ендокринологічна, патогістологічна) та інститутами НАМНУ України. Застосовуються методи променевої (ультразвукова, рентгенологічна, тощо) та інструментальної діагностики (фіброгастродуоденоскопія, ректороманоскопія, колоноскопія, тощо).
Особливістю роботи є те, що у відділенні проводиться діагностика і лікування складної патології, яка рідко зустрічається. Це, як правило діти, які часто та довго хворіють, отримували лікування в стаціонарах за місцем проживання без позитивного терапевтичного ефекту.
Базисним направленням роботи відділення є розробка алгоритмів лікувального харчування дітей з метою підвищення ефективності комплексної терапії різних захворювань та запобігання ускладнень основного патологічного процесу, зважаючи на те, що дієтотерапія хворого є важливим лікувальним фактором, а в при деяких спадкових захворюваннях єдиним патогенетично обумовленим лікуванням.
Хворі діти, що знаходяться на лікуванні щоденно оглядаються лікуючими лікарями, а після виписки, за потребою, лікар спостерігає дитину протягом періоду реабілітації у консультативній поліклініці інституту Важко хворих дітей обов’язково оглядає консиліум на чолі з керівником відділення – доктором медичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Шадріним Олегом Геннадійовичем.
Лікарі відділення ведуть консультативний прийом дітей у дитячій поліклініці інституту, за потребою консультують хворих дітей в інших відділеннях інституту та лікарнях м. Києва, а також здійснюють консультування з виїздом до пацієнтів в інші регіони України, в разі неможливості транспортувати їх до клінік інституту.