21 травня 2015 року у Києві під час семінару-наради «Удосконалення системи планування сім'ї: організація діяльності, координація та взаємодія», під час якої було представлено нову складову системи планування сім’ї в Україні - Державний центр планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.
Фактично Державний центр було створено на базі ДУ „Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України”, оскільки саме ця установа є провідною в країні у галузі охорони здоров'я матері і дитини, збереження репродуктивного здоров’я.
На захід, що був організований Міністерством охорони здоров’я України та ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» за підтримки Програми USAID «Здоров’я жінок України», зібралися провідні науковці, управлінці та фахівці з планування сім’ї з усіх областей України.
Відкриваючи нараду, в.о. Директора Департаменту медичної допомоги МОЗ України Коломейчук Валентина Миколаївна зазначила, що планування сім’ї – це пріоритетний напрямок державної політики у вирішенні питань репродуктивного здоров’я, який необхідно сприймати ширше, як важливий профілактичний напрямком надання медичних послуг та охорони громадського здоров’я. Як відомо, планування сім’ї – є одним з пріоритетних аспектів глобальної Стратегії в сфері репродуктивного здоров’я ВООЗ (2004р.), а впровадження заходів з планування сім’ї (ВООЗ, 2010) має потенціал зменшити рівень материнської смертності на 32%; малюкової та дитячої смертності на 10%; непланованої вагітності на 71%.
Директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМНУ» Антипкін Юрій Геннадійович привітав учасників семінару із завершенням створення на всіх рівнях потужної системи планування сім’ї в Україні. Він згадав 21 річний великий досвід провідної установи, очолюваної ним, яка стояла у витоків формування планування сім’ї, людей що зароджували та впроваджували цю систему на теренах України. Відмітив що тісна співпраця небайдужих професіоналів, плідна спільна робота науки та практичної медицини, дозволить рухатися вперед швидше, більш ефективно та продуктивно задля досягнення здоров’я матерів та дітей.
Заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Татарчук Тетяна Феофанівна представила структуру та функції Державного центру планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.
Окрім того Заступник директора інституту з науково-організаційної роботи ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Дронова Вікторія Леонідівна представила учасникам семінару нові позиції щодо резервів зниження материнської смертності від екстрагенітальних захворювань завдяки плануванню сім’ї.
Учасники наради жваво обговорили можливості, очікування, механізми та проблемні питання взаємодії, координації діяльності та взаємозв’язку між Державним та обласними центрами планування сім’ї під час дискусії протягом круглого столу.
Надані представниками областей пропозиції будуть враховані під час планування подальшої роботи Державного центру планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.