Відділення проблем харчування та соматичних захворювань у дітей раннього віку

Завідувач відділеннямШадрін Олег Геннадійович, доктор медичних наук, професор
телефон (044) 483-81-17

Співробітники (науковий та лікарській склад відділення):

Місник Валентина Петрівна к.м.н., лікар вищої категорії провідний науковий співробітник

Коваленко Галина Борисівналікар-педіатр, вища категорія, кандидат медичних наук, провідний науковий співробітник

Гайдучик Галина Андріївналікар педіатр, дитячий алерголог, вища категорія, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Басараба Наталія Михайлівналікар педіатр, неонатолог, вища категорія, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Марушко Тетяна Лемарівнак.м.н., лікар вищої категорії старший науковий співробітник

Дюкарева Світлана Володимирівна к.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник

Ковальчук Алла Андріївна к.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник

Бондаренко Наталія Юріївнак.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник


Відділення створено у 1966 році, науковим керівником якого з моменту створення була доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України Отт Валентина Дмитрівна. З 2005 року і по сьогодні відділенням керує доктор медичних наук, професор, Шадрін Олег Геннадійович.

Пріоритетним напрямком наукової діяльності є оптимізація здорового і лікувально-профілактичного харчування дітей грудного і раннього віку, в тому числі передчасно народжених дітей з проявами алергії, порушенням процесів живлення і травлення, дисбіозом.

У відділенні накоплений багатий досвід роботи в області в діагностиці і лікуванні гастроентерологічної патології дітей раннього віку, в тому числі диференційна діагностика таких станів як лактазна недостатність, незносимість певних продуктів з урахуванням новітніх методів дослідження.

Новітніми є дослідження щодо вивчення перебігу функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту, які на сьогодні займають провідне місце у патології дітей перших років життя. З ними тісно пов’язаний і перебіг неспецифічних та/або затяжних ентероколітів, в патогенезі яких суттєву роль відіграють зниження резистентності слизової оболонки кишківника і дисбактеріозу, локального імунітету кишківника і детоксикуючої функції печінки.

В останні роки розпочато вивчення  дослідження гастроінтестинальних проявів харчової алергії, та розробка диференційованої терапії цих станів в тому числі дієтотерапії.