Завідувач відділенням – Шадрін Олег Геннадійович, доктор медичних наук, професор
телефон (044) 483-81-17
Співробітники (науковий та лікарській склад відділення):
Місник Валентина Петрівна – к.м.н., лікар вищої категорії провідний науковий співробітник
Коваленко Галина Борисівна – лікар-педіатр, вища категорія, кандидат медичних наук, провідний науковий співробітник
Гайдучик Галина Андріївна – лікар педіатр, дитячий алерголог, вища категорія, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник
Басараба Наталія Михайлівна – лікар педіатр, неонатолог, вища категорія, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник
Марушко Тетяна Лемарівна – к.м.н., лікар вищої категорії старший науковий співробітник
Дюкарева Світлана Володимирівна – к.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник
Ковальчук Алла Андріївна – к.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник
Бондаренко Наталія Юріївна – к.м.н., лікар вищої категорії, старший науковий співробітник
Відділення створено у 1966 році, науковим керівником якого з моменту створення була доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України Отт Валентина Дмитрівна. З 2005 року і по сьогодні відділенням керує доктор медичних наук, професор, Шадрін Олег Геннадійович.
Пріоритетним напрямком наукової діяльності є оптимізація здорового і лікувально-профілактичного харчування дітей грудного і раннього віку, в тому числі передчасно народжених дітей з проявами алергії, порушенням процесів живлення і травлення, дисбіозом.
У відділенні накоплений багатий досвід роботи в області в діагностиці і лікуванні гастроентерологічної патології дітей раннього віку, в тому числі диференційна діагностика таких станів як лактазна недостатність, незносимість певних продуктів з урахуванням новітніх методів дослідження.
Новітніми є дослідження щодо вивчення перебігу функціональних захворювань шлунково-кишкового тракту, які на сьогодні займають провідне місце у патології дітей перших років життя. З ними тісно пов’язаний і перебіг неспецифічних та/або затяжних ентероколітів, в патогенезі яких суттєву роль відіграють зниження резистентності слизової оболонки кишківника і дисбактеріозу, локального імунітету кишківника і детоксикуючої функції печінки.
В останні роки розпочато вивчення дослідження гастроінтестинальних проявів харчової алергії, та розробка диференційованої терапії цих станів в тому числі дієтотерапії.