Центр з діагностикою медикаментозної алергії у дітей (з денним стаціонаром на 3 ліжка)

Завідуюча центру Уманець Тетяна Рудольфівна, педіатр, доктор медичних наук , головний науковий співробітник відділення захворювань органів дихання та респіраторних алергозів у дітей
телефон (044) 483-33-43

Співробітники (науковий та лікарській склад відділення):

Барзилович Владислава Дмитрівна лікар-педіатр,  дитячий алерголог, вища категорія, кандидат медичних наук, Старший науковий співробітник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку

Гайдучик Галина Андріївна лікар-педіатр,  дитячий алерголог, друга категорія, кандидат медичних наук, лікар алерголог дитячий Алергоцентра з діагностикою медикаментозних алергій у дітей та жінок; асистент кафедри педіатрії №1 НМУ О.О. Богомольця

Матвєєва Світлана Юріївна – лікар педіатр, дитячий алерголог, вища категорія, молодший науковий співробітник

Кондратенкова Тетяна Володимирівна – лікар педіатр, дитячий алерголог, вища категорія, молодший науковий співробітник

Режим роботи:
Консультування проводиться з 10-оо до 15-оо години, після попереднього запису в реєстратурі (дітей в дитячій поліклініці) за адресою м. Київ, вул. Платона Майбороди, 8.
Реєстратура Алергоцентру тел. (044) 483-33-43


Алергоцентр є самостійний структурний підрозділ у складі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук’янової  НАМН України», який забезпечує спеціалізовану алергологічну допомогу дитячому населенню України: консультативну, діагностичну, лікувальну та реабілітаційну. Науково-методичний супровід роботи Алергоцентру здійснюється провідними міжнародними центрами по вивченню алергологічних захворювань та медикаментозної алергії.

В центрі консультують:

ведучі фахівці з дитячої алергології, дитячої пульмонології, педіатрії та суміжних спеціальностей. Більшість спеціалістів навчались та пройшли стажування у провідних міжнародних алергологічних центрах (Європи, США та ін.)

Проводяться  консультації  головного  наукового співробітника відділення захворювань органів дихання та респіраторних алергозів у дітей, експерта МОЗ України з питань дитячої алергології, доктора медичних наук, лікаря вищої категорії Т.Р. Уманець.

Перелік патологій за якими надається допомога в Алергоцентрі: алергічний кон’юнктивіт, алергічний риніт, харчова алергія, бронхіальна астма, кропив’янка, алергічний альвеоліт, атопічний дерматит, набряк Квінке, поліноз, медикаментозна алергія та ін.

Послуги з діагностики, лікування, реабілітації.

В Алергоцентрі амбулаторно або в умовах стаціонару застосовуються найсучасніші методи діагностики, лікування та профілактики алергічних захворювань. При алергоцентрі знаходиться денний стаціонар розрахований на 3 ліжка. 

Діагностика:

  • Прик-, внутрішньо шкірний, провокаційний тести;
  • Цито-морфологічні методи діагностики;
  • Молекулярна алергодіагностика;
  • Риноцитограма;
  • Дослідження індукованого мокротиння та інші сучасні лабораторні методи алергодіагностики;
  • Спірографічні дослідження;
  • Рентгенографія;
  • Діагностика медикаментозної алергії.

Лікування та реабілітація:

  • Алергенспецифічна імунотерапія з застосуванням сублінгвального та підшкірного методів;
  • Медикаментозне лікування згідно міжнародних протоколів надання медичної допомоги хворим з алергічними захворюваннями;
  • Небулайзерна терапія;
  • Фізіотерапевтичне лікування;

В структурі алергологічного центру функціонують:

  • Кабінет лікаря дитячого-алерголога;
  • Кабінет лікаря-педіатра;
  • Маніпуляційний кабінет;
  • Палата денного стаціонару 

У своїй діяльності Алергоцентр також виконує наступні функції:

  1. Розробляє індивідуальні плани проведення діагностичних тестів для пацієнтів з алергічними реакціями на медикаменти.
  2. Надає консультації пацієнтам з алергічними захворюваннями.
  3. Організовує обстеження пацієнтів та консультації вузьких спеціалістів  (невролога, офтальмолога, отоларинголога, кардіолога, гастроентеролога) за показаннями.
  4. За показаннями проводить провокаційні тести та десенсибілізацію до медикаментів.
  5. Надає рекомендації щодо подальшого прийому медикаменту, який визвав алергічну реакцію та можливість застосування альтернативного препарату.
  6. Проводить статистично-аналітичну роботу та аналіз результатів діагностики алергічних реакцій на ліки у дітей.
  7. Проводить навчально-інформаційну роботу серед медперсоналу, батьків та пацієнтів щодо профілактики алергічних захворювань та їх ускладнень, медикаментозної алергії.
  8. Надає організаційно-методичну допомогу лікувально-профілактичним закладам областей України з питань медикаментозної алергії.
  9. Сприяє розширенню партнерства між міжнародними та локальними центрами у вирішенні питань покращення діагностики медикаментозної алергії.
  10. Сприяє організації навчання спеціалістів з питань медикаментозної алергії.

Режим роботи:

Консультування проводиться з 10-оо до 15-оо години, після попереднього запису в реєстратурі дитячій поліклініці за адресою м. Київ, вул. Платона Майбороди, 8.

Реєстратура Алергоцентру тел. (044) 483-33-43