Директор

Антипкін Юрій Геннадійович

З 2005 року директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», керівник відділення захворювань  органів дихання та респіраторних алергозів у дітей.

Академік Національної Академії  медичних наук України (2007), з грудня 2016 року академік – секретар Відділення клінічної медицини НАМН України. доктор медичних наук (1990), професор (1998), Заслужений діяч науки і техніки України (2003), Лауреат державної премії  України в галузі науки і техніки (2004), член Європейської асоціації педіатрів (1999), член Американської академії педіатрів (2000).

Антипкін Ю.Г.   -  один з відомих вчених-клініцистів в галузі педіатрії.     Його  наукова діяльність присвячена - вивченню механізмів порушень кальцієвого  гомеостазу та систем його регуляції в організмі вагітних жінок і дітей;  створенню  класифікації та розробці  методів профілактики і лікування хвороб, пов’язаних  з  дефіцитом  вітаміну D; дослідженню показників здоров’я дітей та вивченню функціонального стану їх організму при дії різних екологічно  шкідливих чинників,  включаючи  радіонукліди; а також актуальним  проблемам  дитячої пульмонології  розробці патогенетично обґрунтованих методів профілактики, реабілітації  та лікування неспецифічних хронічних   захворювань органів дихання  та бронхіальної астми.

Має спільні розробки з вченими  Японії,  Німеччини,  Франції,  США, Великої  Британії.

Окремі наукові  роботи  Антипкіна Ю.Г:

 • ”Показники імунітету та кальцій-фосфорного обміну у дітей раннього віку, що хворіють на вітамін D – дефіцитний рахіт” (2000);
 • ”Cтан бронхіальної гіперчутливості у дітей  визначається не тільки запальним процесом в дихальних шляхах ”, (2001);
 • ”Чернобыльская катастрофа:  Состояние здоровья  женщин и детей”, Монографія (2003);
 • ”Cтан бронхіальної гіперчутливості у дітей  визначається не тільки запальним процесом в дихальних шляхах ”, (2001);
 • “Ионизирующее излучение и иммунная система у детей”, Монографія (2003);
 • “Витамин D и его роль в обеспечении здоровья детей и беременных женщин”, Монографія (2005);
 • ”Екосистема великого промислового міста України та діти першого року життя”, Монографія (2005);
 • “Медико-психологічні та соціальні  проблеми дітей групи соціального ризику, шляхи подолання”, Монографія (2008);
 • Навчальний  посібник ”Пульмонологія дитячого віку”, (2010);
 • Науковий посібник ”Фармакотерапія захворювань органів дихання у дітей”, (2011);
 • “ Діагностика, лікування та профілактика захворювань підшлункової залози у дитячому віці” , Монографія,(2012);
 •   Довідник з дитячої пульмонології та алергології  (2012);
 • Посібник з дитячої пульмонології (2015);
 • Патология плаценти (современные аспекты), Монографія (2016).

Автор більше 550 наукових робіт, з них 30 монографій,  підручників та посібників для лікарів та студентів , 5 науково-популярних книжок, 34 патентів, з них : 6 винаходів,  28 корисних моделей.

Антипкін  Ю.Г. - президент Асоціації педіатрів України; член міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства Мінсоцполітики; голова проблемної комісії “Педіатрія” МОЗ України та НАМН Украіни; член медичної секції Комітету державних премій України в галузі науки і техніки; голова спеціалізованої  Ради з захисту докторських та кандидатських дисертацій при ДУ ”ІПАГ НАМН України”;  член Президії НАМН України; голова Наукової Ради з клінічної медицини НАМН України; головний спеціаліст з педіатрії в системі  НАМН  України.

Підготував 33 докторів та кандидатів медичних наук.

За значний особистий внесок та високий професіоналізм в сфері медицини   Антипкін Ю.Г.  був відзначений   орденом князя  Ярослава Мудрого V ступеня (Указ Президента України № 251/2017 р.), в 2008 році нагороджений  грамотою Верховної Ради України, багатьма медалями та  дипломами.