Омельченко Людмила Іванівна

Перелік всіх медичних спеціальностей – досвідчений лікар педіатр та спеціаліст з дитячої ревматології
Науковий ступінь – доктор медичних наук
Наукове звання – професор
Посада – завідуюча відділення хвороб сполучної тканини у дітей, експерт комісії з лікарських препаратів для дітей ДЕЦ МОЗ України
Науковий стаж – 47 років
Клінічний стаж – загальний – 52 роки.
Післядипломна освіта, стажування, курси та інше:

  • Стажування за кордоном з клінічної імунології: Швейцарія (Лукас-клініка, 1991 р. 10 днів; 1996 р. 7 днів), Німеччина (Франкфурт, 1997, 7 днів), Японія (Хіросімський університет, 1995, 10 днів).

Міжнародні та вітчизняні наукові конференції, форуми та інше:

  • З’їзди та щорічні Конгреси педіатрів України, XXI-й, XXII-й, XXV-й Всесвітні Конгреси педіатрів (Єгипет, Каїр, 1995; Голландія, Амстердам, 1998, Греція, Афіни, 2007)
  • Міжнародні Конгреси з питань алергології та імунореабілітації (Турція, Анталія, 1996; Ізраїль, Ейлат, 1997, Іспанія, Тенеріфе, 1999; Росія, Санкт-Петербург, 2003),
  • Конгреси Європейської академії алергологів та клінічних імунологів (Німеччина, Берлін, 1999; Іспанія, Барселона, 2008).
  • Європейські Конгреси дитячих ревматологів (Любляна, 2013; Белград, 2014; Рим, 2015; Генуя, 2016; Афіни, 2017).

Основні направлення наукової та клінічної діяльності:

  • Вивчення імунологічних механізмів розвитку, клінічного перебігу та діагностики різних підтипів ювенільного ревматоїдного артриту та хвороб сполучної тканини у дітей (системний червоний вовчак, дерматоміозит, склеродермія, васкуліти).
  • Дослідження ефективності та безпечності протизапальних базисних хворобомодифікуючих протиревматичних та біологічних препаратів при ювенільних артритах та у дітей з дифузними хворобами сполучної тканини.
  • Діагностика та лікування вітамін-D-дефіцитних станів у здорових та дітей з хронічною соматичною патологією.
  • Автор та співавтор більше 450 друкованих робіт, серед них: окремі розділи керівництва для лікарів «Медицина дитинства», т 1 (Київ, Здоров’я, 1994 ); 7 монографій, зокрема : Вітамін D та його роль у забезпеченні здоров’я дітей і вагітних жінок. Київ, вид. Експерт», 2005; Ревматоїдний артрит у дітей. Київ. Книга плюс, 2002. Ювенільний ідіопатичний артрит, Львів. Світ 2017 р. та інші.
  • Навчально-методичний посібник для викладачів та студентів VI курсу, що навчаються за фахом «Педіатрія», «Диференційна діагностика суглобового синдрому та дифузних хвороб сполучної тканини у дітей». Запоріжжя, Просвіта. 2010.

Нагороди, премії та інше.
За особистий вклад у розвиток педіатричної науки та заслуги в охороні здоров’я дітей нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради УРСР, значком «Відмінник охорони здоров’я», медаллю «Академік Стражеско» та іншими медалями, Почесними грамотами та Подяками і Дипломами НАМН України, МОЗ України, Асоціації педіатрів України. Заслужений діяч науки і техніки України.