Скрипченко Наталія Яківна

Скрипченко Н.Я.

Скрипченко Н.Я.

Перелік всіх медичних спеціальностей – лікар акушер-гінеколог

Кваліфікаційна категорія –  вища

Наукове звання –  професор кафедри акушерства та перинатології НМАПО ім.П.Л.Шупіка

Наукова ступінь доктор медичних наук

Посада завідуюча відділення

Науковий стаж – 14 років

Клінічний стаж – 37 років

Післядипломна освіта, стажування, курси та інше:

  • 1979-1980 рр. – закінчила інтернатуру за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”, в клінічній лікарні №2 м.Києва,
  •  закінчила клінічну ординатуру в Київському НДІ педіатрії, акушерства і гінекології за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”
  • Курси удосконалення: «Ультразвукова діагностика в акушерстві та гінекології» при ІПАГ АМН України 1994р.; 1994 р. – «Фітотерапія в акушерстві та гінекології» при Київській медичній академії післядипломної освіти; 1995 р. – «Екстрагенітальна патологія в акушерстві» ІПАГ АМН України; 2001 р. – «Робота жіночих консультацій, дитячих поліклінік в репродукції» КМАПО; 2006 р. – «Питання профілактичної перинатології та планування сім’ї» КМАПО; 2011 р. –  «Робота дитячих поліклінік, жіночих консультацій з питань мед.соц.заходів профілактичної перинатології та забезпечення гармонійного розвитку здорової дитини» НМАПО ім.П.Л.Шупика.
  • Робота після закінчення вузу:
  • 1980-1984рр. – завідуюча гінекологічним відділенням лікарні №2 м. Києва;
  • 1984-1986рр. – клінічний ординатор КНДІ ПАГ;
  • 1986р. – завідуюча відділення для вагітних з акушерською патологією ІПАГ АМН України;
  • 1990 – захистила кандидатську дисертацію на тему: «Профілактика порушень в фето-плацентарній системі у вагітних з хронічним пієлонефритом»;  2007р – захистила докторську дисертацію на тему “Лейоміома матки при вагітності і після пологів”;
  • 2008р – переведена на посаду завідуючої відділенням для вагітних з акушерською патологією, а з 2011р – завідуюча відділення впровадження та вивчення ефективності сучасних медичних технологій в акушерстві та перинатології;

Нагороди, премії та інше:

  • 2013р – присвоєне звання Заслужений лікар України;
  • 2013р – член експертної ради ДАК України.

Міжнародні та вітчизняні наукові конференції, форуми та інше:

 Активна участь у вітчизняних та зарубіжних конференціях, читання лекцій, виступи на телебаченні: ІХ конгрес патологів України «Актуальні проблеми патології» (2013р.), Науково-практична конференція «Актуальні питання акушерства та перинатології» (2013р.), Пленум Асоціації акушерів-гінекологів України (2013р.), лекції на школі «Вагітність високого ризику» 17.10.2014 – «Rh конфліктна вагітність», «Багатоплідна вагітність» (Угорщина, 2014), «Контраверсії в акушерстві, гінекології та перинатології» (Франція, 2014), Науково-практична конференція з міжнародною участю та Пленуму ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України ». «Актуальні питання охорони материнства та дитинства в Україні» (2015р), Школа семінар «Вагітність високого ризику» (2015р.), Congress of the European Society of Gynecology Congres de la Societe Europeenne de Gynecologie (Прага, 2015), виступ на телебаченні канал ICTV на день науки «Нові технології в акушерстві» травень (2015р.), Науково-практична конференція з міжнародною участю «Гармонія гормонів-основа здоров’я жінки» (2014р.), Пленум Ассоціації акушерів гінекологів України на тему «Інноваційні підходи в акушерстві, гінекології та репродуктології (2014р.).

Основні направлення наукової та клінічної діяльності:

Лікування безпліддя, невиношування, загрози переривання вагітності, ІЦН, АФС, тромбофілій, гестозів першої і другої половини вагітності, анемій вагітних, ведення вагітності і пологів усіх видів складності, особливо у жінок з рубцем на матці після кесарського розтину і консервативної міомектомії, розродження при неправильному  положенні плода, аномаліях кісткового тазу, доброякісних пухлинах матки та додатків при вагітності, передлежання  плаценти, фетоплацентарна дисфункція, ведення та розродження при багатоплідній вагітності.