Відділення планування сім’ї та оперативної реабілітації репродуктивної функції жінок ( на 30 ліжок)

cornacka

 

На базі клінічного підрозділу функціонують два наукових підрозділи: відділення «Планування сім’ї» під керівництвом д.м.н. професора І. Б. Вовк та «Реабілітації репродуктивної функції жінок» під керівництвом д.м.н. професора А.Г. Корнацької.

Завідуюча - Ракша Ірина Іванівна – завідуюча відділенням планування сім’ї та оперативної реабілітації, старший науковий співробітник, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.

Відділення планування сім'ї та оперативної реабілітації розгорнуто на 30 ліжок в акушерському корпусі ДУ "ІПАГ НАМН України".

Всі співробітники відділення планування сім’ї та оперативної реабілітації репродуктивної функції жінок займаються лікувальною роботою у вище згаданому підрозділі та надають консультативну допомогу населенню - у  жіночої консультації та центрі планування сім’ї ДУ "ІПАГ НАМН України":
Корнацька А. Г., Вовк І.Б., Дубчак А. Є., Ревенько О. О., Ракша І. І., Дубенко О.Д., Даниленко О. Г., Баранецька І. О., Чубей Г.В., Новик Л.М., Дідик М.М.

Особливістю роботи відділення є те, що воно займається найбільш складною патологією репродуктивної системи, багато жінок приїжджають з різних регіонів України та зарубіжжя з захворюваннями, які представляють певні труднощі діагностики та лікування на місцях. Це свідчить про багатий досвід спеціалістів відділення та значні можливості проведення діагностичних тестів.

Лікар із здійснюють консультування з виїздом до пацієнтів («санавіація»), яким потрібна висококваліфікована допомога і яких не можна транспортувати до інституту.

Відділення займається діагностикою та лікуванням різних гінекологічних захворювань у жінок репродуктивного віку, які зацікавлені у реалізації та збереження репродуктивної функції.

Захворювання органів репродуктивної системи, які пов’язані з запальними процесами, ендокринними зрушеннями, ендометріозом, лейоміомою матки, аномаліями розвитку внутрішніх статевих органів.

Відділення також займається прегравідарною підготовкою жінок з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом, оперативною реабілітацією репродуктивної функції жінок з безплідністю.

Основні напрями наукової та практичної діяльності:
- розробка методів діагностики, консервативного та хірургічного лікування безплідності у жінок, прогнозування ускладнень і розробка методів їх профілактики;

- вивчення впливу несприятливих факторів оточуючого середовища (зокрема радіації та відеодисплейних терміналів на репродуктивну функцію жінок);

corn1- хірургічне лікування безплідності: мікрохірургія (пластика маткових труб при наявності непрохідності, позаматкової вагітності, наявності спайкового процесу, консервативна міомектомія, видалення кіст з формуванням яєчника; лапароскопія (пластика маткових труб, роз’єднання злук органів малого тазу, вапоризація вогнищ ендометріозу, видалення кіст:яєчників (дермоїд них, фолікулярних, кіст жовтого тіла, ендометріоїдних), параовулярних, паратубулярних, інтралігаментарних); офісна гістероскопія, гістерорезектоскопія (діагностично-лікувальні процедури у жінок репродуктивного віку з приводу поліпів, кровотеч, гіперплазії ендометрія, аномалії розвитку матки, субмукозної лейоміоми матки);

- ведення вагітності високого ризику після відновлення репродуктивної функції;

- удосконалення методів діагностики та лікування жінок з невиношуванням вагітності;

- прегравідарна підготовка подружньої пари;

- з’ясування чинників ризику розвитку доброякісних дисплазій молочних залоз у жінок з безплідністю;

- проводиться комплексне обстеження супутньої екстрагенітальної патології з послідуючим консультуванням у суміжних спеціалістів.

Для обслуговування хворих у відділенні функціонує одна операційна, кабінет для проведення гістероскопії, маніпуляцій ний та оглядовий кабінети.

До структури операційного відділення входять: завідуючий відділенням, анестезіолог - Бондаренко Михайло Михайлович, 2 операційні медсестри, 1 анестезистка та молодший медичний персонал.

Всі обстеження та лікування у відділенні проводяться на сучасному рівні зі застосуванням: лапароскопа (Esculap), гістерорезектоскопа  (Olimpus), гістероскопа (Karl Storz), наркозного апарату, аргоноплазменого коагулятора (Erbe), апарата радіохвильової хірургії «Надія», ультразвукового сканера (MyLabSeven), кольпоскопа. Відділення розраховано на 30 ліжок.