Відділення фізіології та патології новонароджених та недоношених дітей

Науковий керівник – доктор медичних наук, професор  Знаменська Тетяна Костянтинівна, лікар вищої категорії, тел. (044) 483-62-20
Завідуюча відділенням – Счастлива Валентина Олександрівна, лікар вищої категорії, тел. (044) 483-63-44

Список лікарів  відділення:

Білявська Тетяна Олександрівна – лікар вищої категорії;

Швець Галина Іванівна – кандидат медичних наук, лікар вищої категорії;

Михальчук Олена Євгеніївна – лікар вищої категорії;

Синюкова Наталія Юріївна – лікар вищої категорії;

Калиновський Олександр Валерійович – лікар;

Костюкова Катерина Олександрівна – кандидат медичних наук, лікар-невролог.


У відділенні працюють високваліфіковані лікарі-неонатологи першої та вищої лікарської категорії, кандидати медичних наук, лікар-невролог, досвідчений та кваліфікований середній та молодший медичний персонал.  Огляди та консультації здійснюються науковими співробітниками – докторами медичних наук та науковим керівником професором Знаменською Т.К.

Лікарі-неонатологи відділення присутні на всіх пологах: оцінюють стан дитини та проводять необхідні лікувальні заходи. Крім того, кожну дитину після народження оглядає лікар-невролог, окуліст, за необхідностю, лікар-хірург, дитячий гінеколог, генетик, ендокринолог.

Проводиться лабораторне обстеження дітей (група крові та Rh-приналежність дитини, загальний аналіз крові з формулою, тромбоцити, час згортання крові, біохімічні показники крові новонародженого), за необхідністю проводиться нейросонографія, УЗД органів грудної та черевної порожнини, рентгенологічне обстеження.

У відділенні догляд за дітьми здійснюється згідно протоколів МОЗ України з дотриманням принципів доброзичливого ставлення до дитини (партнерські пологи, раннє прикладання до грудей, контакт матері і дитини з перших хвилин життя “skin to skin”, за можливості спільне перебування матері і дитини, якщо дозволяє їх стан, дотримання теплового ланцюжка, фізіологічний догляд за пуповинним залишком – використання клем, мінімізація медичних втручань та процедур, пропагування та заохочення грудного вигодовування). Співробітники відділення першими в Україні запровадили методику виходжування «мама-кенгуру».

У відділенні доглядаються і виходжуються діти від матерів з найтяжчою патологією зі всієї України. Широко впроваджуються новітні технології діагностики і лікування новонароджених, використовуються засоби телемедицини для он-лайн консультацій та обговорення тактики діагностики та лікування найбільш важких випадків захворювань новонароджених, вагітних жінок та породіль, та для надання екстреної експертної оцінки історій хвороб новонароджених з участю лікарів перинатальних центрів України.

Лікарі та середній медичний персонал відділення проводять заняття з матерями по грудному вигодовуванню та фізіологічному догляду за дитиною.

Відділення розраховане на 65 ліжок, в т ч. акушерська патологія – 25 ліжок, кардіологія – 25 ліжок, обсерваційне відділення – 15 ліжок.