Інфекційно-боксоване відділення дітей молодшого віку в.ч. палати паталогії новонароджених

Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Шадрін Олег Геннадійович, лікар-педіатр вищої категорії, дитячий гастроентеролог вищої категорії, головний дитячий гастроентеролог МОЗ України, тел. (044) 483- 81- 17.

Завідуючий – лікар-педіатр вищої категорії, заслужений лікар України Фисун Валентина Миколаївна , тел. (044) 483 -62- 51

Список лікарів відділення:

Коваленко Галина Борисівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Місник Валентина Петрівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Марушко Тетяна Лемарівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Марушко Ростислав Володимирович – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Дюкарева Світлана Володимирівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Ковальчук Алла Андріївна — канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Басараба Наталія Михайлівна –  канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Бондаренко Наталія Юріївна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Чернега Наталія Федорівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Гайдучик Галина Андріївна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії

Хомутовська Катерина Олександрівна – лікар першої категорії

Заєць Вікторія Володимирівна – канд. мед. наук, лікар вищої категорії


Відділення є структурним підрозділом інституту, розраховано на  35 ліжок, з яких 10 –  для новонароджених, 25 – для дітей віком від 1 міс. до 3-х років.

У відділенні високо кваліфікованими лікарями надається спеціалізована багатопрофільна медична допомога хворим дітям з різних регіонів України. Переважають діти із складною патологією, діагностика якої та ефективне лікування захворювань має певні труднощі для лікарів за місцем проживання хворого.

Перелік захворювань та патологічних станів рекомендований для лікування у відділенні:

  • Хвороби органів травлення: функціональні розлади шлунково-кишкового тракту, захворювання печінки і шлунково-кишкового тракту, які потребують уточнення діагнозу, в тому числі гепатити, порушення всмоктування різного ступеню важкості, неспецифічний виразковий коліт та хвороба Крона
  • Хвороби органів дихання: рецидивуючі та обструктивні бронхіти, затяжні пневмоніївади розвитку бронхо-легеневої системи
  • Білково-енергетична недостатність (гіпотрофія)
  • Вроджені ферментопатії та спадкові захворювання: муковісцидоз, целіакія, глікогенози, непереносимість лактози, тощо
  • Алергічні захворювання: дитяча екзема, атопічний дерматит, харчова алергія, бронхіальна астма
  • Інфекційні захворювання: стафілококовий сепсис, цитомегаловірусна інфекція, токсоплазмоз
  • Імунодефіцитні стани
  • Анемії та захворювання органів кровотворення до встановлення діагнозу
  • Рахіт та рахітоподібні захворювання
  • Другий етап виходжування новонароджених та недоношених дітей, а також дітей народжених від матерів з екстрагенітальною патологією ускладненою вагітністю та пологами включаючи такі захворювання: внутрішньоутробне інфікування,внутрішньоутробна гіпотрофія, діабетична фетопатія, перинатальна енцефалопатія, гемолітична хвороба, пневмопатії, вроджена пневмонія, вроджені вади розвитку та інші

 Діагностика захворювань та лікування хворих проводиться із урахуванням досягнень світової науки, що базуються на принципах доказової медицини та наукових розробок співробітників інституту, уніфікованих протоколів медичної допомоги дітям з різними захворюваннями, затверджених МОЗ України і локальних протоколів відділення. До співпраці залучаються клінічні лабораторії інституту (бактеріологічна, вірусологічна, біохімічна, імунологічна, ендокринологічна, патогістологічна). Застосовуються методи променевої (ультразвукова, рентгенологічна, тощо) та інструментальної діагностики (фіброгастродуоденоскопія, ректороманоскопія, колоноскопія, тощо).

Особливістю роботи є те, що у відділенні проводиться діагностика і лікування складної патології, яка рідко зустрічається. Це, як правило діти, які часто та довго хворіють, отримували лікування в стаціонарах за місцем проживання без позитивного терапевтичного ефекту.

Базисним направленням роботи відділення є розробка алгоритмів лікувального харчування дітей з метою підвищення ефективності комплексної терапії різних захворювань та запобігання ускладнень основного патологічного процесу, зважаючи на те, що дієтотерапія хворого є важливим лікувальним фактором, а в при деяких спадкових захворюваннях єдиним патогенетично обумовленим лікуванням.

Хворі діти, що знаходяться на лікуванні щоденно оглядаються лікуючими лікарями, а після виписки, за потребою, лікар спостерігає дитину протягом періоду реабілітації у консультативній поліклініці інституту Важко хворих дітей обов’язково оглядає консиліум на чолі з керівником відділення – доктором медичних наук, професором Шадріним Олегом Геннадійовичем.

Лікарі відділення ведуть консультативний прийом дітей у дитячій поліклініці інституту, за потребою консультують хворих дітей в інших відділеннях інституту та лікарнях м. Києва, а також здійснюють консультування з виїздом до пацієнтів в інші регіони України («санітарна авіація»), в разі неможливості транспортувати їх до клінік інституту.